7

Koolid valmistuvad osaliseks distantsõppeks

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Läänemaa ühisgümnaasiumi direktor Ain Iro (keskel) arutas eile õpetajatega, kuidas koroonaajal kooli pidada – mis on lubatud ja mis mitte. Fotot Arvo Tarmula

Imepisike söökla, kitsad koridorid ja eakad õpetajad on vaid mõned probleemid, millega Läänemaa koolid enne 1. septembrit silmitsi on.

Koroonaaeg seab koolipidamisele oma reeglid – päris nii nagu seni enam ei saa. „Poole tunni pärast alustame koosolekut, et võimalikud stsenaariumid läbi arutada,” ütles Läänemaa ühisgümnaasiumi direktor Ain Iro eile hommikul. Taolisi koosolekuid peavad sel nädalal kõik Läänemaa koolid, et arutada, kuidas lapsi ja õpetajaid nakkuse eest kaitsta.

„Mis kindlasti on teisiti – köhad-nohud jäävad silmapilk koju. See reegel käib ka õpetajate kohta,” ütles Taebla kooli õppejuht Kersti Lõhmus.

Haridusministeeriumi juhised saabusid koolidesse läinud nädalal. Tungiva soovitusena on seal kirjas, et kontakte inimeste vahel tuleb vähendada. „Koolis on seda üsna keeruline teha,” märkis Iro.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
ema
ema

Kahjuks kasvatajad ja õpetajad ei jää nohu-köhaga koju.Lapsi ei lasta siis uksest sissegi.

Agu
Agu

Õpetajad istuvad kõik väikses ruumis koos, pildil ei näe mitte ühtegi maski kandvat!? Kas nii on siis turvaline? Arutatakse turvameetmeid ise aga seda tegevusega eirates. Saan millestiki valesti aru jälle?

Käkre
Käkre

Võtke rahulikult. See, et 10% õpilastest haigestuks ja kool või klass kinni läheks võtab veel kaua aega ja ilmselt seda ei juhtugi kuna lapsed seda haigust ei saa põhikoolis vastavalt ametlikule infole.
Jälgige ametlikku infot ja pole vajadust üle pingutada. Opositsioon on mõista andnud, et valitsus kasutab piiranguid oma võimu tugevdamiseks. Me ei tohiks alluda mingitele suvalistele restoranide nimedekogumisreeglitele kuna muidu me legitimeerime isikuvabaduste piiramist. Jälgige opositsioonierakondade seisukohti. Paet ja Ligi on väga kaine mõistusega olukorrale hinnangu andnud.
Võtkem eeskuju Rootsist!

Enriko
Enriko

Mitte õpilaste haigestumine/mittehaigestumine pole probleem vaid õpetajate tervise säästmine. Viimased on ju varsaeast väljas ning väidetavalt põdevat covid-19-t raskemini.

Kodanik
Kodanik

Kas 1. september aktus on või jagatakse esimestele klassidele aabitsad klassides?

Misse
Misse

Algkooli kodulehel on info olemas. Põhikoolil veel ei ole.

Mina
Mina

küll ei tea. Küsi koolist.

wpDiscuz