Muusikud koguvad heategevuskontserdiga raha Martin Karu õpinguteks Londonis

Lääne Elu

info@le.ee

Martin Karu. Foto Eiko Lainjärv

Pühapäeval korraldavad muusikud Tallinnas Rootsi-Mihkli kirikus heategevuskontserdi, et koguda raha Haapsalust pärit 22aastase Martin Karu õpingute toetuseks Londonis.

Karu on viimased aastad õppinud Otsa koolis ja alustab sügisel õpinguid Londonis mainekas Guildhalli muusika- ja teatrikoolis. Ta on esimene Eesti kontratenor, kes läbi tiheda sõela ja pääses Londonisse õppima.

„London on täna Euroopas üks peamisi klassikalise muusika hariduse keskusi, kus pea ainsana maailmas koolitatakse kontratenoreid ainulaadse programmi alusel, mis annab maailmatasemel konkurentsivõimelise hariduse. On suur väärtus, kui noorel inimesel on looduse poolt anne ja ta soovib seda edasi arendada,“ ütles Risto Joost, Martin Karu erialaõpetaja Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis.

Sisseastumiskatsed tegi Martin Karu Eesti kaitseväes teenides. See nõudis distsipliini ja järjekindlust enesearendamises, kuid tegu tõestab ilmekalt – sõjaväes käimine ei pane noore inimese haridusteed kinni. Karu sai sisse kõigisse kolme Londoni muusikakõrgkooli, kuhu ta kandideeris – Londoni Kuninglikku Muusikaakadeemiasse, Londoni Kuninglikku Muusikakolledžisse ning Guildhalli Muusika- ja Teatrikooli. Neist valis ta viimase.

Kontsert Martin Karu õpingute toetamiseks Londonis toimub pühapäeval, 30. augustil kell 18 Tallinnas Rootsi-Mihkli kirikus. Kavas on ooperiaariaid, renessanssmuusikat ja Cyrillus Kreegi seaded. Koos Karuga esinevad kontratenor Risto Joost, Andrew Lawrence-King harfil ja ansambel Floridante.

Sissepääsu kontserdile tagab annetuse tegemine Kultuuripartnerluse SA kontole EE822200221073282948. Märksõna „Martin Karu Londonisse“. Annetuse soovitatav suurus on 25 või 50 eurot. Iga ostetud piletile lisab Kultuuripartnerluse sihtasutus omalt poolt samas mahus annetuse.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz