12

Nõva sadam nõuab miljoneid

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Lääne-Nigula vald taotles Nõva sadama jaoks PRIA-lt 116 000 eurot, kogu projekt läheb maksma 214 000 eurot. Ehitamiseks läheb aga alles tuleval aastal.

„Oleme arvestanud, et dokumentide menetlus võtab aega ja ehitusega saame pihta hakata 2021. aastal,” ütles Lääne-Nigula vallavanem Mikk Lõhmus. „Selle raha eest saame valmis ehitada ühe kai neljale-viiele alusele.” Lõhmus tõdes, et vallal tuleb omaosalusena juurde panna sada tuhat eurot.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Haapsalu mees
Haapsalu mees

Suur vahet pole, Haapsalus samad seisud.

Martna mees
Martna mees

Uurides väikesadamate registris Nõva sadama akvatooriumi, siis on siililegi selge, et sadamasse pole asja isegi kuni 1,0 m süvisega alusega. Laevatee süvendamine Nõva sadamasse normaalse süvisega pääsemiseks maksab miljoneid, kuidas saab uputada merre Lääne-Nigula valla maksumaksja raha, kas keegi volinikest oskab vastata: https://www.sadamaregister.ee/sadam/2152

Külamees Kirnast
Külamees Kirnast

Kõik projektide rahastamised Österby sadama hoone, Nõva sadama arendus, Linnamäe kultuuripalee, Taebla elanike peenramaa arendus, mis toovad kogukonna liikmete hääli valla Valimisliidule Ühinenud Kogukonnad saavad finantseeritud nui neljaks vallale laenu võttes ja ülejäänud valla kogukonnad imegu käppa ning imetlegu/kiitku Linnamäe Kultuuripaleed.

sama
sama

nõme nagu nüüd haapsalu jaama tn ja tallinna mnt promenaad, kedagi ei huvita mis välja tuleb, peaasi, et saaks eurorahadele käpp peale panna, jaama ring on vist ainult sõiduautodele mõeldud nende tobedate saarekestega, mis talvel hakkavad üllatama

to ks
to ks

Päris asjalik tähelepanek. Arvan samamoodi, et tegemist on kantimisega. Kool kaotatakse ja ehitatakse midagi, kust on võimalik midagi kõrvale tilgutada- varsti valimised ju ka. Inimesed peaksid sellistel asjadel ja tegelastel silma hoolsalt peal hoidma, muidu ollakse jälle hiljem lõhkise küna ees, nagu Deiwi puhul

K.S
K.S

Kui nüüd puude taga metsa üritada näha siis kangastub kujutelm, kus valla rahadega ehitatakse sadam ja koolimajast on saanud mõne vallaomaniku isiklik nt. külalismaja…

Kohalik
Kohalik

Milleks neid miljoneid sinna matta kui kohe kõrval on kaks korralikult välja ehitatud sadamat, Ristna ja Dirhami.

???
???

Kes selgitaks kuidas on sadam hea ja õige investeering, kuid mitte kohaliku kooli säilitamine? Kas nii, et suurprojektist ikka tilgub kõrvale, kuid kool on garanteeritud kulu? Või on siin mingi muu loogika mängus, millest tavakodanik aru ei saa?

Käkre
Käkre

Jälle mingi probleem? Vandenõulased on läbi aegade üritanud hävitata strateegilisi suurprojekte. Lisaks Rail Balticule üritatakse nüüd sadamaehituse mustata? Sadamad ja raudtee on olulise tähtsusega meie rahva jätkusuutlikkuse jaoks. Kui suudame tugeva infrastruktuuri abil tuua sisse piisavas koguses inimesi, siis on tagatud ka eesti rahvuse püsimine. Lennukitega inimeste lennutamine on kallis ja keskkonnavaenulik. Milleks lennata kui RB-ga saab otse Berliinist mõne tunniga tallinna. Edasi növa sadama ja RB-ga!

Märt
Märt

No ei saa ju, Berliini rajatakse tiguteed mis ei asenda lendamist, rääkides kaubavedude vajalikkusest ja siin paistavad tegelike kasusaajate kõrvad, ja need pole Eesti kodanikud.

Hiilgav ajutöö!
Hiilgav ajutöö!

Et siis Nõva sadam on eluliselt vajalk infrastruktuuri osa? Muidu vist Nõvale ei saa? Ja see tagab lausa meie rahvuse püsimise? Tühja muust eluks vajalikust (lasteaed, kool, arstiabi jne.)! Kui palju võib selliseid loosungeid esitada?

Re:
Re:

Sinu jutus pole loogikat – inimeste sisse toomisega eesti rahvus just hävibki. Samuti on vähe usutav, et Nõva sadama arendamine eesti rahvuse säilimisele eriliselt kaasa aitab. Isegi Nõva päästmiseks on hilja. Lääne-Nigula on paiga uskumatult kiiresti suretada suutnud.

wpDiscuz