0

Homsest pole liikluskindlustuse roheline kaart enam roheline

Lääne Elu

info@le.ee

1. juulist ei pea liikluskindlustuse roheline kaart olema enam rohelisel paberil ning kindlustusfirmad saavad seda edaspidi edastada pdf formaadis. Salva Kindlustuse sõidukikindlustuse osakonna juhataja Tõnis Tohver selgitas, milleks läheb rohelist kaarti vaja ning millistesse riikidesse reisides peab see kindlasti kaasas olema.

Mis on täpsemalt roheline kaart?

Roheline kaart on rahvusvaheline liikluskindlustuse poliis, mille saab sõidukile tellida kindlustusseltsilt koos Eesti liikluskindlustuspoliisiga. Kui varasemalt oli roheline kaart alati füüsiliselt trükitud rohelisele paberile, siis 1. juulist võib see olla ka tavalisel valgel paberil ning kindlustusfirmad saavad selle klientidele edastada meili teel pdf- formaadis ning klient saab selle ise välja trükkida.

Millistesse riikidesse reisides peab roheline kaart kindlasti kaasas olema?

Rohelist kaarti läheb tarvis siis, kui reisitakse autoga väljaspool Euroopa majanduspiirkonda ja Šveitsi. Nendeks riikideks on: Albaania, Andorra, Aserbaidžaan, Bosnia ja Hertsegoviina, Iisrael, Iraan, Makedoonia, Maroko, Moldova, Montenegro, Serbia, Suurbritannia, Tuneesia, Türgi, Ukraina, Valgevene ja Venemaa.

Euroopa majanduspiirkonnas  ja Šveitsis reisides piisab tavapärasest liikluskindlustuse poliisi väljatrükist, kuid kui liigutakse rohkem Lõuna- Euroopa poole, siis soovitame asjaajamise lihtsuse mõttes siiski roheline kaart kaasa võtta.

Tuleks meelde tuletada ka seda, et 1. veebruarist ei ole Ühendkuningriik enam Euroopa majanduspiirkonna riik, seega peab ka Suurbritanniasse sõites roheline kaart kaasas olema.

Kuidas ma endale rohelise kaardi saan?

Kui varasemalt tuli rohelise kaardi saamiseks pöörduda lähimasse kindlustuse esindusse või tellida see postiga endale koju, siis 1. juulist piisab, kui tellite rohelise kaardi enda e-mailile. Salva edastab tellitud kaardi  pdf- formaadis, mille klient saab ise mugavalt välja trükkida. Loomulikult saab ka edaspidi soovi korral rohelise kaardi otse esindustesse kohale minnes.

Palju roheline kaart maksab?  

Kindlustus rohelise kaardi väljastamise eest lisaraha ei võta- anname rahvusvahelise liikluskindlustuse poliisi kõikidele klientidele vajadusel tasuta kaasa.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz