19

Haapsalu kärbib pool miljonit

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Kalli Mari madrus Roger Õiglas. Urmas Lauri

Kalli Mari madrus Roger Õiglas on valmis merele minema, kuid raha aurukatla tarbeks napib. Urmas Lauri

Koroonakriisi tõttu jääb aurulaev Kallis Mari sel suvel Uuemõisa lossi varju alla, sest tema Väikesele viigile viimiseks pole raha ning seda ei luba ka tervisekaitsenõuded.

Haapsalu volikogu arutab tuleval nädalal lisaeelarvet, mille järgi linna tulud vähenevad ligi 1,2 miljoni euro võrra. Nii suuri kärpeid küll esialgu plaanis ei ole, mistõttu linnavalitsus laseb eelarve enam kui poole miljoniga miinusesse. Kulutusi kavatseb Haapsalu linnavalitsus vähendada 0,6 miljoni euro võrra.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
imelik
imelik

paadi ja jahi omanikud/pidajad jõuavad küll neid laevukesi ülal pidada ja korras hoida ilma dotatsioonide ja reisijatelt raha küsimata. ilmselt ahnus on selle nimi, mis mari projektiga kaasas käib

......
......

õiglusel jälle näpud põhjas, kuradima kahju

Väga kahju
Väga kahju

Kui Mari sel suvel puhkab, siis kas oleks võimalik ära koristada need jubedad väravad, mis Mari auks viigi servale püsti pandi? Need rikuvad koledasti ära selle imeilusa vaate, mis avaneb piki Ehte tänavat allapoole jalutades. Eriti veel loojanguvalguses.

Olle
Olle

Haapsalu on viimase kolme aasta jooksul arenenud rohkem kui viimase kümne aasta jooksul. Vaadake enda ümber ja saate aru. Jõudu-jaksu tegijatele!

Puzikov
Puzikov

see aasta peate linnavalitsuse kaadrile kaasa tundma – preemiad ja tulemustasud jäävad vist maksmata, palka ei kärbita.
Ja oma kuramuse teeputitamistega peletate siit viimased turistid minema.

K.S
K.S

Ja see Uus Jaama ring paneb veel viimase paugu: ei mahu sinna ei bussid ega mootorrattad…Uazikuga on jh savi- saab otse võtta…

Sass S
Sass S

Korralik ring , mida vingu kogu aeg !

Puzikule
Puzikule

Aga kui teed korras pole, siis on ka viltu. Keegi su arvamusest kahjuks aru ei saa.

õige remondi aeg
õige remondi aeg

Kui tee remondist kasu ei näe, seda turisti pole vajagi siia. Tühma ei ole vaja olla.

väga kulunud karvdeta hari
väga kulunud karvdeta hari

aga need linna ja riigiametnikud oleks võinud anda oma keskmisest töötasust ülejääva raha anda lihtsalt, patriotismi ja kodulinna hüvanguks. Murda seda iseenese sees olevat iselooma ja panna panus millegile mida ei saa käega katsuda.

Elis
Elis

Makse rohkem preemiat!

murelik
murelik

Kallis Mari sobib viigile ja linna külalistele meeldib. Ometi mingi atraktsioon lastele. Sel aastal peaks just siseturism kasvama ja Haapsalu külastajate arv samuti. Mida siin siis teha – ainult juua?
Mida tervisekaitse ette heidab?

Kogenud
Kogenud

No aga hakka Kalli Mariga teenust ise pakkuma, ise remondid, ise parandad ja sõidutada ja vaata palju sul külastajaid tuleb. Kas siis ka sama juttu räägid, praegu on see paat riigitoetusega ja LV tuleb ju vastu, et maksumaksja raha ei kärbitaks.

Kogenud
Kogenud

Murelikule. Ütleme nii, et su ettepanek on hea aga Kalli Mari ülalpidamine on väga kulukas. Kui otsid tegevust, siis on ju olemas veel Seikluspark, paatide laenutused, siis veel muuseumid.

Kogenud
Kogenud

Tervisekaitseamet heidab ette koroonakriisi vältimiseks, et liiga vähe ruumi on paadis.

Hea okkupant
Hea okkupant

Hea, et vähemalt veealust paati ei ole ehitatud turistidele

kentsakas koht
kentsakas koht

Suhteliselt veider ikka. Tiiruta Väikesel viigil, nii tillukesel alal, mida ma ilma tiirutamatagi näen.

murelikule
murelikule

Tühja ta meeldib. Sõitjaid on üksikuid, kogu projekt on kahjumis. Istud seal, sisisev katel nina ees. Jalgsitiir ümber viigi pakub palju suuremat naudingut.

Postimees
Postimees

Tervisekaitsenõuded ei luba, selle puuhobusega sõita…

wpDiscuz