Koroonaviirus pole Läänemaal kollektiivseid koondamisi veel põhjustanud

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Töötukassa. Foto Arvo Tarmula
Töötukassa. Foto Arvo Tarmula

Eelmisel nädalal registreeriti Läänemaal 37 uut töötut, ühtegi kollektiivset koondamist ei ole märtsikuu jooksul olnud.

„Märtsikuus on töötukassale teatatud vaid ühest kollektiivsest koondamisest Läänemaal ja see ei ole seotud COVID-19 pandeemiaga,“ ütles töötukassa kommunikatsiooniosakonna peaspetsialist Lauri Kool.

Kollektiivse koondamises mõttes oli tegemist siiski omapärase juhtumiga – koondati üks inimene. Nädalaga kasvas Läänemaal koondatute hulk 4 protsenti – töötukassas võeti arvele 37 uut töötut. Kokku on Lääne maakonnas registreeritud töötuid 591.

Eestis kokku tõusis registreeritud töötus määr 6 protsendini. 22. märtsi seisuga on registreeritud töötuid 38 629. Nädalaga kasvas töötute arv 4,2 protsenti.
Eelmise aasta sama ajaga võrreldes on registreeritud töötute arv kasvanud 16 protsenti, aasta tagasi oli töötukassas arvel 33 390 inimest.

Ajavahemikus 16. – 22. märtsini tuli uusi registreeritud töötuid arvele 2102, võrreldes varasema nädalaga oli kasv 30 protsenti.

Kollektiivsetest koondamistest teatas töötukassale eelmisel nädalal 18 ettevõtet, esmaste koondamisteadete kohaselt koondatakse kokku 261 inimest.

Kollektiivsetest koondamistest kaheksa olid sellised, kus ettevõte märkis, et raskused on tekkinud seoses COVID-19 pandeemiaga, töökohti koondatakse kokku 60.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments