4

Mart Helme: Eestil on võimekus riik sulgeda kahe tunniga

Siseminister Mart Helme (EKRE). Arvo Tarmula
Siseminister Mart Helme (EKRE). Arvo Tarmula

Siseminister Mart Helme ütles Postimehele antud intervjuus, et Eestil on võimekus sulgeda riik kahe tunni jooksul.

„Me ei paneks riiki kinni selles tähenduses, et isegi hiir ei jookse üle piiri, vaid tekitame tihendatud tervisekontrolli nii nagu praegu on Poolas,” selgitas minister.

Valitsus kaalub eriolukorra väljakuulutamist. Mart Helme kinnitas, et siseministeeriumil on valmisolek selleks olemas. „Just mõni hetk tagasi vestlesin politsei- ja piirivalveameti peadirektoriga, eile oli meil siseministeeriumis juhtkonna nõupidamine, vastavad ülesanded said jagatud. Siseministeeriumi poolt on kahe tunni jooksul võimekus riik kinni panna,” sõnas minister.

Piirikontroll tuleks ministri sõnul eriolukorras toime. „Läheksime töökorraldusel üle praeguselt viie vahetuse süsteemilt kolme vahetuse süsteemile. Saaksime kaasata ka inimesi, kes vahepeal on piirivalvest ja politseist ehk lahkunud,” vastas Mart Helme küsimusele, kas riik tuleks suurendatud kontrolliga toime.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Märt
Märt

Hanerasvaga määriks kokku kogu ulatuses. Samas kas külmetushaiguse korral on see mõtekas?

Arvos
Arvos

Miks ei ole seda varem tehtud, et hulgused saaks oma maaletoodava omale piiri taha jätta?

Postimees
Postimees

Millal ugrid Kiivevisse lendavad???

taksomeeter tiksub
taksomeeter tiksub

sulgegu siis piir kõigile välisriigi kodanikele, kel pole eesti elamisluba. kes krt jõuab neid kõiki testida ja kontrollida – ja ohtlik on see ka…

wpDiscuz