0

Erkki Bahovski: draakoni varjus

Erkki Bahovski.

Erkki Bahovski.

Isamaa erakonnale kuulub valitsuses nii välis- kui ka kaitseministri portfell, seega on just see erakond kohustatud hea seisma Eesti julgeoleku eest.

Tegijal juhtub: riigikogu Isamaa fraktsiooni eelmise nädala koosolekul, kus selgitati Hiina telekommunikatsiooni Huaweiga seotud ohte, istus ka Huawei lobist, endine minister Marko Pomerants. „Mõneti on isegi hea, et Marko Pomerantsi, Huawei ja Isamaa juhtum jõudis totaalse absurdini. Asjad, mida enne vaid oletada võis, on julgeolekuteenistuste ja avalikkuse ees nüüd alasti,” kirjutas hea kolleeg Evelyn Kaldoja oma kommentaaris (PM, 21.02.2020).

Jah, on tõesti hea teada, et Janek Mäggi juhitav kommunikatsioonifirma Powerhouse teeb PR-tööd Huaweile. Lobistide olemasolus pole tänapäeval midagi imelikku, kuid imelikuks kisuvad asjad siis, kui need ei mahu enam traditsioonilise lobitegevuse alla.

Asi ei piirdu ainult poliitikaga, kui viidata Isamaa fraktsiooni koosolekule, vaid paraku peab rääkima ka ajakirjandusest. Iga lobisti või PR-tegelase unistuseks on mitte maksta reklaami eest, vaid lasta näidata oma huvide eest seismist ajakirjanduse tegeliku osana. Powerhouse’i tuleb ses plaanis ainult õnnitleda.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz