Lääneranna vald ei taha riigilt teid pakutud tingimustel vastu võtta

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Kevadine teehooldus Salevere teel. Foto: Urmas Lauri
Kasari vana sillani viiv tee on üks, mida riik tahab Lääneranna vallale üle anda. Foto. Urmas Lauri

Lääneranna vald teatas esmaspäeval majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile saadetud kirjas, et vald pole nõus riigilt teid pakutud tingimustel vastu võtma. “Lääneranna vallavalitsus antud ettepanekut sellisel kujul ei toeta,” nenditi kirjas.

“Kuivõrd üleantavate teedega kaasnevat rahasummat pole välja toodud ja tutvustatud on vaid üldisi rahastuspõhimõtteid, on vallavalitsus seisukohal, et väljapakutud viisil ja mahus ei soovi vald riigiteid üle võtta,” teatati ministeeriumile.

„Mingid lõigud oleme nõus võtma, kui on selge, et teed on korras ja raha on nende hooldamiseks piisav,” ütles vallavanem Mikk Pikkmets Lääne Elule kuu algul. „Me pole kategooriliselt vastu, aga tuleb läbi rääkida.”

Kirjas teatati ministeeriumile, et Lääneranna vallavalitsus on valmis läbirääkimisteks teatud teede või teelõikude ülevõtmiseks. Ülevõtmise eelduseks on, et teed on nõuetele vastavas seisukorras ja teedega kaasnevad ka piisavad rahalised vahendid nende edasiseks hooldamiseks ja remondiks. “Valdavas osas välja pakutud rahalised vahendid investeeringu vajadusi ei rahulda,” tõedatakse kirjas.

Lääneranna valla kraesse soovib riik lükata 19 teed kogupikkusega 80,5 kilomeetrit.

3. veebruaril kirjutas Lääne Elu, et Läänemaa omavalitsused ei ole nõus riigi pakutud teid enne vastu võtma, kuni pole selge, kui palju teedega raha kaasa antakse.

Vt ka: “Riik tahab teid valdade kaela lükata

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments