9

Lääneranna volikogu juhiks sai Rait Maruste

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Lääneranna vallavaolikogu uus esimees on Rait Maruste. Foto Urmas Lauri

Lääneranna vallavolikogu valis neljapäeval esimeheks senise volikogu opositsiooni juhi Rait Maruste.

Maruste kandidatuuri seadis üles tema fraktsioonikaaslane Külli Raudsik. Maruste poolt hääletas 11 vallavolikogu liiget – lisaks seitsmele opositsiooni liikmele toetas tema kanditatuuri ka neli koalitsioonisaadikut.

Teine kandidaat volikogu esimehe kohale oli senine volikogu aseesimees Vallo Kappak, kelle kandiatuuri esitas Janar Sõber. Kappak sai volinikelt kümme häält.

„Demokraatia on töötanud. Ei saa öelda, et see oleks mu unistuste amet, aga võtan selle saatuselöögi vastu ja teen tööd nagu vähegi oskan ja saan,” ütles Maruste.

Varbla kandis elav Maruste kuulub Reformierakonda ja kandideeris Lääneranna vallavolikokku teise tulemuse saanud valmisliidus Nelja Valla Ühisjõud. Maruste kogus 125 häält, mis oli oma valimisliidu parim ja hilisema vallavanema Mikk Pikkmetsa järel üldse teine tulemus.

Lääneranna vallavolikogu valis uue esimehe, sest selle senisest esimehest Arno Peksarist sai Lääneranna vallavanem septembris ARV-õnnetuses hukkunud Mikk Pikkmetsa asemel.

Fotod Urmas Lauri

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
aksel
aksel

Normaalne,ometi said kommunistid põske,aga eks nende kommude endi hulgas oligi reetureid. Samas igati mõistetav tulemus ,kesse ikka tahaks volikogu esimeheks poksijast kruusakaevajat.

Kas
Kas

Lääne- Nigulas oleks ka aeg vahetus ära teha, muidu sumbub siin kõik lõplikult. Reformierakond on vabariigi populaarsem partei, tuleb ka erakonnana tegutsema hakata ja volinikega aru pidada, sest põhjust on küllaga. Nõva kool on juba habemega lugu, Nõva Kilgi kahtlased rahatehingud. Imelikud rahaeraldused ja salatsemine infoga, segadused koolide juhtimisel ja personali värbamisega jne.

Back to the USSR
Back to the USSR

Euroopa väärtused tulevad nüüd Läänemaale veel suurema kiirusega,
elagu Brüssel!

Läänlane
Läänlane

Super!

Tiit
Tiit

Väga hea uudis meile. Volikogu on kohe teist nägu.

Lääneranna valla kodanik
Lääneranna valla kodanik

Väga hea uudis üle pika aja . Demokraatia võit, lõpuks ometi.

juss
juss

Hääled 11:10, millisest demokraatiast jutt käib?

Jass
Jass

Demokraatia ju tähendabki enamuse võitu. Ükskoik, kui napp v ülekaalukas see enamus on. Ja kui vaadata poliitilist pilti seal, siis igati teretulnud, et ka nn opositsiooni esindaja mängib olulist rolli.

Nagu Aksel
Nagu Aksel

Ossa :O

wpDiscuz