Tallinn tõstab mittetallinlastele ühistranspordipileti hinda

Avatar

BNS


Tallinnasse minekul tuleb tulevikus ühiskaardile rohkem raha panna. Foto: Urmas Lauri

Tallinna linnavalitsus esitas linnavolikogule määruse eelnõu, mille kohaselt tõusevad uuest aastast Tallinna ühistranspordi piletihinnad mittetallinlastele.

Ühe sõidu piletit hakkab asendama tunnipilet. Bussijuhil ostetud tunnipileti hind jääb samaks ehk 2 eurole. Tunnipilet ühiskaardi või kontaktivaba pangakaardiga ostmisel hakkab maksma praeguse 1,1 euro asemel 1,5 eurot, päevapilet praeguse 3 euro asemel 4,5 eurot, teatas Tallinna linnavalitsus.

Ühe tunni sooduspileti hind hakkab maksma 55 sendi asemel 75 senti. Kolme päeva pilet hakkab uuest aastast maksma 5 euro asemel 7,5 eurot ja viie päeva pilet 6 euro asemel 9 eurot. 30 päeva pileti eest peab maksma 23 euro asemel 30 eurot, soodushinnaks saab praeguse 8,5 euro asemel 13 eurot.

Lisaks muutuvad validaatori helisignaalid: üks pikk signaal hakkab tähistama edukat sõiduõiguse registreerimist. Kaks lühikest helisignaali tähistavad seda, et sõiduõigust ei ole.

Turistide jaoks mõeldud QR-piletit saab uuest aastast osta piletiautomaadist, mis on paigaldatud Tallinna lennujaama ja bussijaama, piletiautomaadid lisanduvad ka Balti jaama ning reisisadama A- ja D-terminali.

Tasuta sõiduõigus Aegna saarele jääb elanikele, koolieelikutele ning puuetega inimestele. Ühe suuna pilet Aegna saarele hakkab maksma 4 eurot, edasi-tagasi sõidupilet 6 eurot. Ühe suuna sooduspilet õpilastele ja eakatele hakkab maksma 2 eurot ning edasi-tagasisõidupilet 3,8 eurot.

Viimati muudeti Tallinna ühistranspordi piletihindu 2012. aastast seoses elektroonilise piletisüsteemi rakendamisega.

Uued piletihinnad peab kinnitama Tallinna linnavolikogu.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
pudrujakapsad
pudrujakapsad

Põlise läänlasena olen just seetõttu olnud sunnitud end Tallinnasse sisse kirjutama, mistõttu laekub ka maksutulu sinna. Absurdne olukord.

Jura
Jura

Ära siis siinset elu arvusta ega nõua paremat kui eneseväärikust ei ole ja pealinna nuumad

pudrujakapsad
pudrujakapsad

Eneseväärikusega pole siin mingit pistmist. Nördimust tekitab viis, kuidas ametnikud rahvaga manipuleerivad.

Jura
Jura

Ju siis olete manipuleeritav

pudrujakapsad
pudrujakapsad

Kõik seaduskuulekad isikud siin riigis on manipuleeritavad.

auto
auto

varsti pole neid autosid Tallinas kusagile parkida…..

Nagu muiste
Nagu muiste

Veelgi mõttetumaks muutuks rong. Saad linna ja raiskad veel palju linnatranspordiga. Mõttekas on auto.

Metsaelanik
Metsaelanik

Läänemaa liinid peaksid ka tallinlastele tasulised olema.

tõesti või
tõesti või

Ja ei tea, kui palju neid tallinnlasi siis läänemaa tasuta liinidega ikka sõidanb, kõik ju puha kohalikud läänlased,.No mis häda on tallinnlasel meil sõita, kui tuleb haapsalusse, siis ikka kas auto v. kaugliini bussiga

Metsaelanik
Metsaelanik

Põhimõtte pärast

wpDiscuz