22

Nelis-Naukas sai Luxembourgis musta kaardi

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Helen Nelis-Naukas. Foto: Lemmi Kann
Helen Nelis-Naukas. Foto: Lemmi Kann

Haapsalu vehklemistreener Helen Nelis-Naukas sai eelmisel nädalavahetusel Luxembourgis kohtunikult musta kaardi, mis tähendab, et ta ei tohi viibida võistlustel 60 päeva.

Euroopa vehklemisföderatsiooni peasekretär Jacek Słupski kirjutas Eesti vehklemisliidule kolmapäeval, et Nelis-Naukas sai musta kaardi kadettide Luxembourgi etapil. Eesti kadettide koondise peatreeneri Nelis-Naukase karistusaeg algas 10. novembril.

Słupski kirjale oli lisatud foto Itaalia kohtuniku Agnese Tomassi seletuskirjast.

Tomassi kirjutas, et Nelis-Naukas karjus tema peale. „Ta karjus, et ma eksisin,” kirjutas Tomassi.

Tomassi märkis, et kui oli lugenud ühe torke Nelis-Naukase hoolealuse Madli Palgi kahjuks, hakkas Nelis-Naukas ebaviisakalt käituma. „Ta tahtis, et torge oleks loetud põrandasse,” ütles Tomassi.

„Palusin tal minna oma kohale, aga ta ei läinud,” märkis Tomassi. „Otsustasin anda kollase kaardi, aga kuna tal oli juba üks kollane kaart, siis andsin talle musta kaardi.”

Konflikt Tomassiga puhkes võistluse põhiturniiril, kus olid vastamisi 16 tugevamat neidu. Nelis-Naukas sai Luxembourgi võistlusel esimese kollase kaardi alagrupiturniiril Madli Palgi õpetamise eest matši ajal. Palk võitis Luxembourgis pronksi.

Nelis-Naukas ütles Lääne Elule, et kohtunik luges ühe torke ekslikult tema õpilase kahjuks. „Kohtunik luges valesti – Madli Palk hakkas vaidlema, sest vastane torkas põrandasse, läksin Madlit toetama, kohtunik vaidles meie mõlemaga, et torge oli Madlile pihta,” ütles Nelis-Naukas.

Nelis-Naukas väitis, et Tomassi hakkas ropendama. Nelis-Naukas ütles, et kavatseb musta kaardi vaidlustada.

Vehklemisliidu president Margus Hanson ütles, et täiskasvanud inimene peab tundma piiri, mida ületada ei tohi, isegi siis, kui kogu hingest võidelda õpilase hea tulemuse eest. „Mul ei ole põhjust kohtuniku otsuses kahelda, piir on ületatud,” ütles Hanson.

Üks tüli ajab teist taga

  • Septembris lõpetas Helen Nelis-Naukasega koostöö vehkleja Katrina Lehis. Nelis-Naukas juhendas juulis Ungari MMil Lehist nii häälekalt ja tungivalt, et Lehis pidi korduvalt matši ajal paluma tal vaikida.
  • Mullu märtsis kirjutas Noarootsi kooli õppealajuhataja Katrin Niin koos veel kahe lapsevanemaga kirja Haapsalu linnavalitsusele, märkides, et Nelis-Naukas ei sobi karjumise ja laste ähvardamise pärast treeneriks. Haapsalu linnavalitsus jättis Nelis-Naukase ametisse. Niine laps treenib vehklemist praegu Tallinnas.
  • 2017 karistas vehklemisliit Nelis-Naukast võistluste ajal laste peale karjumise eest tingimisi kuuekuulise võistlustel viibimise keeluga.

Allikas: Lääne Elu

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
taluvõi
taluvõi

Kõik mis ei liigu saab taluvõiga ära määritud.

Helina
Helina

Oli kunagi minu kehalise õpetaja. Karjus ja sõimas siis ka.. Kui ei olnud suuteline nn normi täitma, said sõimata, kui nn normi täitsid, said sõimata, et oleks saanud paremini. .. Olin kipsis jalaga koolis, käskis kehalises kaasa teha. (ei tohtinud pingil istuda)…. Minu meelest väga ebastabiilne inimene treenerina.

Agu
Agu

niimoodi ta meistreid vormibki, aga see on nsvliidu aegne tehnika. Nüüdsel ajal ei pea tõesti nii käituma, aga eks ta ei tea muud metoodikat. Venémaal treenitakse siiamaani vist nii, et oled rahvavaenlane, kui võistlustel ei võida.

Elli
Elli

Ta karjub kõige ja kõikide peale! Olgu see elus või eluta olend. Küll see talle ühel heal pãeval kätte tuleb!!!

Tubli
Tubli

Helen! Edu sulle.

Need
Need

nn kohtunikud paistavad olema puhas saast .

ups
ups

Emotsionaalne treener…sellepärast siis need õpilased ta juurest ära lähevadki.Võiks teistpidi ka mõelda,et kas talle ka meeldiks selline treener?

Daam
Daam

Ma ei vehklemise fänn, aga praegu toetan küll treenerit. Mõni inimene ongi emotsionaalsem, näitab avalikult välja, mida tunneb. Kas siis salalikkus ja tunnete varjamine on OK? Vaatame ikka tema õpilaste suurepäraseid tulemusi. Mida see mõni kõvem sõna ikka teeb, vahel ongi vaja. Mehed pallimängudel lajatavad igasugust. Pea vastu Helen!

what?
what?

te oleksite ikka peas asjad läbi pidanud mõtlema, enne kirjutamist

Daam
Daam

Lihtsalt kahju hakkas inimesest, keda kogu aeg avalikult nahutatakse. Mis suur süü see mõni kõvem sõna ikka on, et selle eest meediapeks?

Kodanik
Kodanik

No ei oska see naisterahvas mitte kuskil käituda. #piinlik

Triibik
Triibik

Oskab ikka küll,proua kodanik ! Kas ta pidi nagu lammas pealt vaatama, kui kohtunik valesti luges ??

Imelik
Imelik

Khm. Et kui midagi ei meeldi siis lähedki ja sõimad lihtsalt näo täis? Siis nagu ei ole lammas? Arvan et see pigem just näitab kui “lammas” inimene on.

Nomaeitea
Nomaeitea

No mis seal salata uskumatut pole ju midagi ta on ju HELEN

Haapsalu
Haapsalu

oma Helen ja see on väga hea, et ta teil olemas on.

Tavaline
Tavaline

Jalkas, kossus ja nii mõnelgi muul alal on treeneri raevukas käitumine halva kohtunikutöö peale pigem reegel kui erand.

wpDiscuz