18

Kallis pilet aitab muuseumi majandada

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Kallist piletist hoolimata vast avatud muuseum külastajate puuduse üle ei kurda. Foto Urmas Lauri

Renoveeritud Haapsalu piiskopilinnuse 12eurone pilet on kallim kui teistel samalaadsetel muuseumidel, kuid see oli viie miljoni euro suuruse toetuse hind.

Kuressaare ja Paide linnuse, nagu ka põhjanaabrite Suomenlinna merekindluse ja lõunanaabrite Cēsise (Võnnu) linnuse täispilet maksab 8 eurot. Rakvere linnus oma surmatoa ja piinakambriga läheb külastajale maksma 11 eurot. Isegi Kumu pilet (8 eurot) on Haapsalu linnusemuuseumi omast odavam. Sihtasutuse Läänemaa ja Haapsalu Muuseumid (SALM) juhataja Anton Pärn usub, et 12 eurot on õige hind.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
uskmatu-toomas
uskmatu-toomas

Arenenud riikides on muuseumid tasuta aga banaania kohta käib see 12 € täpselt nii palju rahakoti pihta,et võtab tahtmise perega sinna minna.

Kohalik
Kohalik

Ebaõiglane hind.
Isu kadus üldse ära lossiplatsi poole minna.
Selle summa eest midagi suurt vaadata pole ja kõige tähtsam “Valge Daam” unustati üldse ära!

Häbi selle ürituse eest vedajale!

Anneli
Anneli

Ei ole õiglane hind.Minu pere loobus muuseumisse minemast. oleks näiteks 5- oleks muuseum teeninud 50-

Ghg
Ghg

Ebaloogiline jutt. Kui 5mln oli “toetus”, siis mismoodi saab sellel olla hind? Hind on näiteks laenul, mis tuleb tagasi maksta, aga kuskil pole mainitud et piletitulust kaetakse ehitusega tekkinud võlgasid.

Taxojuht
Taxojuht

Eks igal asjal on oma hind,nagu ka lossipargis käimisel. Ja kuskilt peavad renoveerimisele kulunud miljonid ajapikku tagasi tulema.Kindlasti aitaks hinda palju odavamaks teha uued ekspositsioonid või koostöö teiste lõbustusasutustega.. Näiteks võiks samal ajal,kui emad lastega muuseumis on,isad isad Metsa 12 stripiklubis saunas käia.

Nipitiri
Nipitiri

Jutt oli väga hea, aga tegelikkus midagi muud… Vaatama lähen rockfestivali ajal siis pilet7€.

Kurvaleenu
Kurvaleenu

Kui oleks pilet odavam, oleks ka käijaid rohkem. Mina käisin. Jah ilus, puhas, aga ei midagi erilist, ka torni enam ei pääse, millest on väga kahju. Lastel pole seal midagi teha, varemalt oli tornis nt.alkeemikute tuba, mis lastele huvi pakkus, ka linnuse valget maketti polnud ja giljotiini makett. Kuidagi väheks on asju jäänud. See raha pole seda väärt kahjuks ja ega ei lähe rohkem ka.

Arvos
Arvos

Ei saada aru asjaolust, et toidab käive, mitte kirves.

igalpool
igalpool

nii see on vaga kallis pilet tundub olevat, 5 eurot oleks sumboolne hind

Enele
Enele

no kui te käite suve jooksul ainult selles muuseumis,siis pole tõesti kallis, kannatab ära.

pudrujakapsad
pudrujakapsad

Muuseumiööl saab ehk tasuta kaeda?

wpDiscuz