Lääne prefektuurist osalevad abipolitseinike võistlusel nii noorim kui vanim võistleja

Abipolitseike võistlusel tuleb näidata ka laskmisoskust. Foto: erakogu

Täna on Lääne-Virumaal kaheksandad üleriigilised abipolitseinike kutsemeisterlikkuse võistlused, kus osaleb 12 kaheliikmelist võistkonda üle Eesti.

Noorim võistleja on 18-aastane abipolitseinik ning vanim on 47-aastane. Mõlemad on Lääne prefektuurist.

Võistlused algavad kell 9.45 Rakvere politseimuuseumi hoovis. Päeva jooksul läbivad võistkonnad kümme võistlusala, mille hulka kuuluvad näiteks taktika, laskmine ja teadmiste test. Võistlusalad toimuvad Lääne-Virumaa eri paikades.

Ida prefektuuri prefekt Tarvo Kruup sõnas, et võistlused on üles ehitatud võimalikult sarnaselt päriselule. „Iga võistlusala tähendab võistkonnale väljakutset sündmusele. Nii nagu eluski, ei tea politseipatrull iialgi, kas järgmiseks tuleb lahendada lähisuhtevägivalla juhtumit, minna metsaotsingule või kasutada ohtliku ründe tõrjumiseks teenistusrelva,“ kommenteeris Kruup.

Eesmärk on välja selgitada abipolitseinike hulgast parimad. Võistluste käigus on abipolitseinikel hea võimalus oma teadmisi ja oskusi näidata ning samas ka lihvida.

Abipolitseinike kutsemeisterlikkuse võistlused avab Ida prefekt Tarvo Kruup. Võistluste peakohtunik on Ida prefektuuri teabebüroo juht Agur Tehver.

„Alles kaks nädalat tagasi õnnitlesime abipolitseinikke 25. aastapäeva puhul. Abipolitseinikud on turvalisuse loomisel lahutamatu ja asendamatu osa. Nad panustavad, sest nad tahavad,“ sõnas prefekt Tarvo Kruup. „Usun, et võistluste päev kujuneb huvitavaks ja põnevaks. Soovin kõigile edu,“ ütles Kruup.

Eelmisel aastal toimusid võistlused Pärnumaal, kus võitjaks osutus Põhja prefektuuri võistkond.

Abipolitseinikke on Eestis 1038 ning mullu panustati keskmiselt ühe inimese kohta koguni 92 kaasamistundi.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments