5

Lääne-Nigulas ei kakelda tänaval, vaid kodudes

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Politseinikud Kiur Klippberg ja Indrek Tohter andsid Lääne-Nigula volikogule ülevaate õiguskorrast vallas. Foto: Urmas Laurti

Lääne-Nigula vallas registreeriti mullu 63 lähisuhtevägivalla juhtumit. Eesti muude piirkondadega võrreldes on see erakordselt suur, nentis Haapsalu politseijaoskonna piirkonnavanem Indrek Tohter.

Haapsalu politseijaoskonna juht Indrek Tohter ja piirkonnapolitseinik Kiur Klippberg andsid tänasel Lääne-Nigula volikogu istungiil ülevaate õiguskorrast vallas.

Aastaga suurenes lähisuhtevägivalla juhtumite arv 12 võrra. “Ma ei oska öelda, kuidas lähisuhte vägivallatsemist vähendada, sest aastate lõikes on kõikumine suur,” nentis Tohter. Ka mõned vanglast vabanenud vägivallatsejad või mõned vanglassee sattunud võivad statistikat oluliselt mõjutada.

2018. aastal registreeriti Lääne-Nigula valla territooriumil kokku 118 kuritegu, mis on 15 võrra rohkem kui 2017. aastal.

Rohkem on kehalisi väärkohtlemisi. 2017. aastal oli selliseid kuritegusid vallas 31, mullu aga 37.
Aastaga suurenes ka varguste arv. Tunamullu oli 18, mullu aga 22 vargust. Joobes juhte tabati vallas tunamullu 20, tunamullu aga 23.

Väärtegusid lisandus aastaga 60. Tunamulli registreeriti 740, mullu aga 800 väärtegu. Enamik väärtegutest, 737, olid liiklusalased.

Vähenenud on alaealiste väärtegude arv. Tunamullu registreeriti alaealiste väärtegusid 35, mullu aga 16.

Indrek Tohter nentis, et tasuta transpordil on ka oma varjukülg. Nimelt on lisandunud juhtumeid, kus alaealised sõidavad bussiga mõnda teise piirkonda pahandust tegema.

Politseinikud pakkusid lahendusi kuri- ja väärtegude tuvastamiseks. Nõiteks paigaldada numbrituvastusega valvekaamerad Lääne-Nigula valla sisenevatele suurematele teedele.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
H.F
H.F

aga sõidukaart peab olma isikustatud.on kõik selge

Zanders
Zanders

Andrei Taratuhhin on õige kirjapilt…

Soh
Soh

Kusjuures ei ole

seda et
seda et

Minu teada on Haapsalu politseijaoskonna juht ikka Andrei Taratuhin.

Zanders
Zanders

Kas mina olen ka arvel?

wpDiscuz