Taavi Lehemaa oli Tartu maratonil kiireim läänlane

Tartu maraton. Foto: ekraanipilt teleülekandest

Tartu maratonil sai parim läänlane Taavi Lehemaa 34. koha ajaga 2:48.24. Üldarvestuses 402. kohal lõpetanud Jaanika Paalmäe oli naiste arvestuses 20. ajaga 3:26.20.

Tartu maratonil sai parim läänlane Taavi Lehemaa ajaga 2:48.24, mis andis talle 34. koha. Läänemaa naistest oli kiireim üldarvestuses 402. kohale suusatanud Jaanika Paalmäe ajaga 3:26.20, mis andis talle naiste arvestuses 20. koha.

Juba 46. korda kogunesid suusasõbrad veebruari kolmandal pühapäeval Tehvandile, et startida 63 km Tartu suusamaratonile Otepäält Elvasse. Lisaks olid kavas ka 31km ja 16 km distantsid.

17. veebruaril kell 9 anti Tehvandil start maratoni põhidistantsile. Rajale läks 3506 suusatajat, kellest finišisse jõudis 3278. Võistlejaid oli kokku 19 riigist. Laupäeval oli olnud suur sula, mille järel külmetas. Rada muutus seetõttu väga jäiseks ning kiireks. Võistluse lõpuks jäi ette otsa kaheksaliikmeline grupp suusatajaid, kelle omavahelises heitluses selgitati välja Tartu maratoni kiireim mees. Võitis soomlane Niko Koskela ajaga 2:31.09, ületades senist rajarekordit rohkem kui 10 minutiga. Soomlastele oli see ühtlasi esimene Tartu suusamaratoni võit.

Eestlastest oli parim Mart Kevin Põlluste, kes sai 8. koha ajaga 2:31.15.
Naiste kaks paremat olid Tartu maratonil selle aasta Wordloppeti sarja kaks paremat: rootslanna Maria Graefnings ja Eesti parim pikamaasuusataja Tatjana Mannima aegadega vastavalt 2:51.00 ja 2:54.04.

Läänemaa parimad olid, nagu alati Taavi Lehemaa, Norman Pirk ja Jaanika Paalmäe. Nende kohad olid 34, 47 ja 20 (naiste hulgas), ajad vastavalt 2:48.24; 2:55.45 ja 3:26.20.