13

Haapsalu maksis ehitajale tegemata töö eest

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Haapsalu volikogu revisjonikomisjoni esimees Toomas Vallimäe näitab froteerätikuid, mis külma ja niiskuse kaitseks Uuemõisa lossi akende vahele pandud. Foto: Arvo Tarmula

Haapsalu volikogu revisjonikomisjoni esimees Toomas Vallimäe näitab froteerätikuid, mis külma ja niiskuse kaitseks Uuemõisa lossi akende vahele pandud. Foto: Arvo Tarmula

Välise hiilguse taastanud Uuemõisa mõisa aknad lasevad läbi vett ja tuult. Koolipere näitab näpuga ehitaja Ehto peale, aga Haapsalu aselinnapea Peeter Vikman viitab endisele Ridala vallavalitsusele.

„Fassaad on meil nüüd tõesti uhke – värskelt krohvitud ja ilusti värvitud,” kiitsid Uuemõisa algkooli direktor Maia Tohver ja kooli perenaine Lea Samarajev.

Ilusa fassaadi taga pulbitsevad aga emotsioonid ja rahulolematus, sest mõisa 137 akent, mis oleks pidanud fassaaditööde ajal välja vahetatama, on vaid osaliselt korda tehtud. Kogu projekti maksumusest – 762 063 eurot – moodustasid suure osa just aknad, millega seotud tööde kulu oli pakkumuses kokku 280 783 eurot.

Akendega tegeles Ehto alltöövõtjana teine Haapsalu firma Cityehitus.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Argentum
Argentum

EU seaduste järgi, antakse igale tööle ju garantii. Ehitusel oli vist minimaalne 2 aastat. Milles küsimus, küsige raha tagasi või teevad tasuta korda. Probleemi ei näe!

Kodanik
Kodanik

Kui töö ei oleks vastu võetud ja raha ei oleks veel makstud, siis ei oleks tõesti probleemi, kuid hetkel ju tööd vastu võetud ja raha makstud. Makstud ei millegi eest.

Napus
Napus

Selleks, et garantii kehtima hakkaks ja töö vastu võetaks ning selle eest raha makstaks, tuleb enne töö vastavalt kokkuleppele ära teha. Antud juhul on töö tegemata ja raha käes. Ametnike lollus ja muud ei midagi. Meil õnneks lolle ametnikke linnas ei tööta. Arvab juhtkond….

Kalle
Kalle

LV töötajad ikka preemiat said aastalõpus? Möödunud aastal paistis hulga linna raha jalutama läinud olevat. Valimisliit on uhke igatahes.

Kübe
Kübe

Lugedes läbi kogu artikkel tuleb ahastus peale. Kui suklesel framares samasugune kaader töötaks, oleks ammu tegemist odava motelliga kus basseinis kurke marineeritakse.

Kübele
Kübele

See kaader ütleb paljugi juhi kohta ega juhid endast targemaid ja andekamaid väga ei seedi

Sass
Sass

Meil on see normaalne nähtus, et kõik läheb nii nagu läheb.

Kodanik
Kodanik

Kas see ongi see õiglane riik mida keskerakond lubab?????

Müstika
Müstika

280 000 eurot maksta tegemata töö eest? Ja üks ametnik süüdistab teist, teine kolmandat. Midagi pole parata, kogu seda punti juhib linnapea ja volikogu esimees. Kas ei oleks mitte aeg juba vastutada ja vabastada oma kiivalt hoitud kohad asjalikemale? Tegemist ei ole kommirahaga, vaid kolmandik riigihanke maksumusest ja selgelt tegemata tööga, mis on täie rauaga kinni makstud.

Linlane
Linlane

Aga me ju nii väga “armastame ” neid ja aina valime tagasi meid juhtima. Seega kõik korras ja hurraaga edasi. Kuhu … see juba iseasi.

Vasja Vase tänavalt
Vasja Vase tänavalt

Cityehitus OÜ maksustatav käive oli 01.09.18 -30.11.18 25 822,67 eurot. Linn kirjutas aktile alla augusti viimasel päeval ja rahad pidid liikuma hakkama septembris. Ikkagi küsimus, mille eest maksti 280 783 eurot ?

Vasjale
Vasjale

Ehk on lihtsalt väike firma tanki lükatud, poleks suur kaotus, kui asjad kokku peaks pakkima selle jama peale?

Vasja Vase tänavalt
Vasja Vase tänavalt

Miks sa arvad, et väike firma tanki lükatud? Selle raha eest “pakiks kokku” ka mõne suurema. Lihtsalt juhtub. Kuigi linnaametnikud arvavad, et seda küll juhtuda ei saa. Vene klassikast. Seda pole mitte kunagi juhtunud, aga näe, jälle juhtus.

wpDiscuz