Taavi Lehemaa alustas suusahooaega öömaratoni teise kohaga

Suusahullude öömaratoni start. Foto: erakogu

Laupäeval, 12. jaanuaril toimus Tehvandil suusahullude 5. öömaraton. Sõideti klassikalises stiilis 15 ja 30 km distantsidel. Põhidistantsil ehk 30 kilomeetris oli 110 lõpetajat. Võitis 47aastane suusakorüfee Andrus Veerpalu ajaga 1:34.15.

Teise koha saavutas temast 22 aastat noorem Läänemaa sportlane Taavi Lehemaa ajaga 1:36.43.

Väga korraliku sõidu tegi 69aastane Juhan Lukk, kes saavutas 71. koha ajaga 2:13.48. Tema oli ühtlasi ka võistluse vanim osavõtja, kes oleks tulnud võitjaks isegi mitmes nooremas vanuseklassis.

Võistluste noorim osavõtja oli 20aastane Karina Toming, kes naiste hulgas pälvis kolmanda koha. Naistest võitis Tatjana Mannima ajaga 1:44.18.

Meie maakonna parim naissuusataja Jaanika Paalmäe, kes tuli 4. öömaratoni võitjaks naiste hulgas, teeb tänavu esimese stardi nädalavahetusel Jõulumäel 20 km klassikalises tehnikas.

Lehemaad võistlevad samal ajal Kõrvemaal 38 km vabatehnikas.