Savisaar: kolm prokuröri ei suutnud invaliidi paigast nihutada

BNS

Riigikohtu vahelahendiga kehva tervise tõttu kohtu alt pääsenud Keskerakonna eksliider Edgar Savisaar kommenteeris sotsiaalmeedias, et koguni kolm prokuröri ei suutnud ühe jalaga invaliidi paigast nihutada.

Savisaare sõnul tegelesid tema süüasjaga erinevatel aegadel kokku kolm prokuröri. “Esimene oli Kadri Väling. Tema alustas õigusabipalvega Šveitsi. Sealne kohus võttiski asja üles, peeti kaks istungit,” kirjutas Savisaar.

Tema väitel tegi Šveitis kohus järelduse, et ta ei ole uuritud Fondi kasusaaja olnud. “Selle otsusega Eesti prokuratuur rahul ei olnud ja Kadri Väling pagendati järelvalve osakonda, kus tal iseseisvat tööd enam ei olnud,” märkis Savisaar.

“Seejärel nimetati minu prokuröriks Laura Vaik. Paraku tabas teda varsti Välingu saatus. Laura Vaigule heideti ette ühe prokuratuuri sisemise memo levitamist. See oli prokuratuuri sisene dokument, kus olid ära toodud süüdistuse nõrgad kohad. Oldi kriitilised. Laura saatis selle memo eksikombel ka minu advokaadile. Selle eest saadeti ka tema pagendusse järelvalveosakonda,” jätkas Savisaar.

Steven Hristo Evestus oli Savisaare sõnul tema kolmas prokurör. “Sellesse protsessi suhtus ta äärmiselt kirglikult. Oli üllatus, et ta lahkus lahinguvaljalt kõige otsustavamal hetkel. See ei ole minu arvates kooskõlas tema isikuomadustega,” märkis Savisaar, lisades, et aasta tagasi kuulutati Evestus aasta prokuröriks, kuid nüüd järsku visati kõik nurka.

“Pool kohut oli ju veel ees. Üheksa advokaati olid veel ära kuulamata, kohtuvaidlused pidamata. Mis oli siis Evestuse äkilise lahkumise põhjuseks? Ühed räägivad Savisaare kohtuasja ebaõnnestumisest, teised Danske panga asjast, kolmandad toovad välja niinimetatud Kutseri lindid. Võimalik aga, et asi oli lihtsam ning taandub võimuvõitlusele prokuratuuris,” arutles Savisaar.

Tema sõnul võib järelduseks öelda, et kolm prokuröri ei suutnud ühe jalaga invaliidi, kellel on kuus ravimatut haigust, ikkagi paigast nihutada.

Savisaar õnnitlen Kadrit, Laurat ja Steven Hristot peatsete jõulupühade puhul ja soovis neile head ja turvalist jõuluaega. “Oleme selle ajaga nii lähedasteks saanud. Tulevikus aga ärge sekkuge poliitilistesse mängudesse. Soovin teile seda kogu südamest,” lisas Savisaar.

Riigikohus vabastas korruptsioonis süüdistatava Tallinna endise linnapea ja Keskerakonna eksjuhi Edgar Savisaare tema tervisliku seisundi tõttu kohtumenetlusest.

Riigikohus tühistas vandeadvokaatide Oliver Nääsi ja Gretta Oltjer-Timbergi määruskaebuse alusel Tallinna ringkonnakohtu määruse, milles leiti, et kohtupidamine Savisaare üle peab jätkuma.

Riigikohus jõustas reedel Harju maakohtu määruse, millega Savisaar tema tervisliku seisundi tõttu kohtu alt vabastati.

Eraldi küsimusena käsitles riigikohus küsimust, kas tervisliku seisundi tõttu menetlusest vabastamise kohtumäärus on vaidlustatav ning leidis, et see on vaidlustatav.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
8 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Anu
5 aastat tagasi

Rohkem tänulikkust, Edgar!

uskmatu-toomas
5 aastat tagasi

juss kirjutab
“Imelik, et see kommunist üldse veel kellelegi korda läheb” !
Kes on suurem ja paandunum kommunist kas Savisaar,Kallas või Ansip ! Savisaar pole kunagi olnud komparteis ametis aga Siim kuulus ENSV kõrgeima kompartei juhtkonna hulka ja Ansip pidi olema väga lojaalne,et määrati kompartei ideoloogia sekretäriks .
Soovitan inimestel ennast harida !

juss
5 aastat tagasi
Reply to  uskmatu-toomas

Hea soovitus jah! Hari siis ennast ja leia mulle mingigi viide “aga Siim kuulus ENSV kõrgeima kompartei juhtkonna hulka” Siim Kallase kohta. See, et ta suli on, pole uudis!

Juku
5 aastat tagasi

Elagu Edgar=)

K.S.
5 aastat tagasi

Siia tahaks ainult lisada, et Heaoluühiskonnas, nagu meie, maksan maksumaksjana heameelega kinni nii Sinu, Edgar, advokaadikulud kui selle haridusministeeriumi kansleri hiiglasliku, et mitte öelda kosmilise aastapreemia… Seda vaatamata sellele, et kui ma peaksin haigestuma vähki või tripperisse, siis aitab mind “Kingitud Elu…” Sest teie, vastikute poliitikute, heaolu on mulle kõige tähtsam…

tädike
5 aastat tagasi
Reply to  K.S.

NO nii, Savisaarele iseloomulikus toonis kirjutis on siis loetud. Mida kogu sellest asjast üks tavaline lihtinimene arvata võiks-eks ikka seda, et kui pole süüdi mõistetud-siis on õige mees. Muidugi ääretult kahju milliseid läbielamisi on olnud tervisega ,samas paneb imestama, et kirjutis on pigem õelutsev. Nagu eelmine kommentaar mainib siis usun, et paljud tunnevad sama.

juss
5 aastat tagasi
Reply to  tädike

Imelik, et see kommunist üldse veel kellelegi korda läheb!

juss
5 aastat tagasi
Reply to  tädike

See ongi idamaade suhtumine: nje poijman, nje vor!