0

Lihula kultuurimaja saab uued aknad

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Lihula kultuurimaja. Foto: Arvo Tarmula

Novembris vahetavad ehitusfirma Kolm Seltsimeest töömehed välja kõik Lihula kultuurimaja uksed ja aknad.

„Kokku 67 akent,” ütles Lihula kultuurimaja direktor Tiina Lobja. „Me oleme väga õnnelikud, kui akendest enam tuul selga ei puhu.”

Vanad aknad on ehitusaegsed –1989. aastast – ja ei pidanud enam sooja. Vahetus käib aknakaupa – vana eest ära ja uus asemele. Erandiks on kolm vitraažakent, mis on paar nädalat eest ära, sest on saadetud pessu. Uut vitraaži tegema ei hakata, vana puhastatakse ja tehakse parandused ning pannakse uuesti ette. Uued uksed teeb Saaremaa Uksetehas ja need jõuavad Lihulasse paari nädala jooksul.

Akende ja uste vahetuseks sai kultuurimaja EASilt 110 000 eurot. Akende vahetus läheb maksma 130 000 eurot. Lobja lubas, et detsembri alguseks on aknad ja uksed vahetatud ning jõuluhooaeg võib alata. Järgmisena on kavas välja vahetada kultuurimaja keskküttesüsteem.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz