Reimo Sagor sai üksikisa rolli eest Saksamaa filmifestivalil parima näitleja auhinna

Reimo Sagor filmis „Võta või jäta”.
Reimo Sagor

EV100 mängufilmi “Võta või jäta” peaosatäitja Paliverest pärit Reimo Sagor pälvis Saksamaal Cottbusi filmifestivalil parima näitleja preemia. Cottbusi filmifestivali loetakse maailma olulisimaks Ida-Euroopa kinokunstile spetsialiseerunud festivaliks. Auhinna andnud žüriis olid Leonid Demchenko, Anna Jadowska, Anna Palenchuk, Uwe Kockisch ja Gio Mgeladze.

Eile linastus film Prantsusmaal Arrase filmifestivali võistlusprogrammis. “Võta või jäta” on praeguseks osalenuud Varssavi, Luxemburgi ja Hollandi filmifestivalidel, novembri lõpus ootab Liina Triškina-Vanhatalo linateost osalemine Euroopa ühel vanimal – Mannheim-Heidelbergi filmifestivalil Saksamaal. Põhja-Ameerika esilinastus leiab aset 3. detsembril AFI (American Film Institute) filmifestivalil Washington DC-s.

„Oleme maailma eri paigus Reimo rolli eest palju kiidusõnu kuulnud. Tore, et see jõudis ka ametliku tunnustamiseni,“ ütles filmi produtsent Ivo Felt.

„Võta või jäta“ on Eesti ametlik võõrkeelse Oscari kandidaat, mis on praeguseks Eesti kinodes kogunud üle 56 000 vaataja. Isadepäeva puhul on filmi erilinastused Apollo kinodes, CC Plazas, Rakvere teatrikinos ja Märjamaa kinos Helk.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments