Aasta koolitaja Epp Klimenko jagab end puidu- ja käsitöö vahel

Epp Klimenko juhendab Haapsalu kutsekooli õpilast. Foto: Arvo Tarmula

Epp Klimenko. Foto: Urmas Lauri

Läänemaa aasta koolitaja tiitli pälvinud Epp Klimenko on naine nagu orkester – ta õpetab Haapsalu kutsehariduskeskuses käsi- ja puidutööd ning käib õhtuti huvialaringe juhendamas.

Enamasti võib Klimenkot leida Haapsalu kutsehariduskeskuse puidumajas, kus ta nii noortele kui ka täiskasvanutele puiduteadmisi jagab. Klimenko sõnul on noorte ja täiskasvanute õpetamine väga erinev: „Täiskasvanud tahavad õppida, noori peab utsitama.”

Kui noori õpetades peab õpetaja pidevalt ennast täiendama ja noortele sobivaid asju välja mõtlema, siis täiskasvanute puhul võiks õpetaja ka lihtsalt klassi ees seista – täiskasvanud õpilased tulevad ise ja küsivad.

Täiskasvanud õppijate seas on sageli suur hulk selliseid inimesi, kes seda ala varem nuusutanudki pole. „Nad saavad väga hästi hakkama,” kiitis Klimenko.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments