5

Läänemaa rahvaralli sõidetakse esimest korda Nõval

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Foto arhiiv

Seni Ristil ja Piirsalus peetud Läänemaa rahvaralli sõidetakse tänavu 8. septembril esimest korda Nõva teedel.

„Vahetame see aasta kohta, et oleks põnevam. Ei taha kogu aeg samadel teedel sõita,“ ütles ralli korraldaja Delvis Tõkke MTÜst „Kiired ja Õlised“.

Päris Nõva ja Dirhami teedel rallit siiski korraldada ei õnnestu. „Seal on palju liivapõhjal teid. Ei taha teid lõhkuda ja liivastel teedel on ebamugav sõita – lõhub autosid ja sõitjaid ka,“ ütles Tõkke.

Rallit sõidetakse Nõval ja Vaisil, Hindaste ja Piirsalu külas. Kus ralli trass täpselt kulgeb, Tõkke ei avalikusta. „Püüame seda võimalikult salajas hoida, et ei hakataks rada enne läbi sõitma. Isegi päris rallidel on teedega tutvumine rangelt piiratud, rahvarallidel aga reglemendi järgi täitsa keelatud,“ ütles ta.

Võistluse staap asub Nõval Mõisa kohvikus ja hooldusala sellest üle põllu. Sinna saab ka publik ligi. „Ristil oli meil väga kitsas ja see on Nõva pluss. Seal on ruumi küll,“ sõnas Tõkke.

Registreerimine võistlusele juba käib. „90 on maksimum, mis osaleda saab, sest ralli on pikk ja ajakava rohkem ei võimalda. Aga kui tuleb ka 70 osalejat, oleme rahul,“ ütles Tõkke.

Võistlejad sõidavad karussellsüsteemis kaks korda läbi neli erinevat kiiruskatset. Kogutrass on üle 200 kilomeetri.

„Kiired ja Õlised“ korraldas esimese Läänemaa rahvaralli 2009. aastal. Mõni aasta on vahele jäänud, seekordne ralli on kaheksas.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
iga kell
iga kell

Nõva on kindlasti rahulolematu. Jälle!

Hoolekogu
Hoolekogu

Meiega ei ole kooskõlastatud ja üritus toimub Nõva Kooli likvideerimise eesmärgil

Nõvakas
Nõvakas

Sa Hoolekogu mine ravile.

Vaisi
Vaisi

Hahahahahah

mees maalt
mees maalt

Igati teretulnud üritus ja sooviks veel teid Nõval näha.

wpDiscuz