5

EKRE tahab püstitada Lihula kalmistule mälestusmärgi koopia

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Lihula ausammas aastal 2004. Arvo Tarmula
Lihula ausammas aastal 2004. Arvo Tarmula

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Pärnu ringkonna Lääneranna osakond kavatseb Lihula kalmistule ajutiselt Lihula samba mälestuskivi, mille kujundus kopeerib algset monumenti.

„2004. aasta 2. septembri õhtupimeduses eemaldati Lihula kalmistult sinna sama aasta 20. augustil paigaldatud mälestusmärk “60 aastat Eesti kaitselahinguid”. Mälestusmärk eemaldati Juhan Partsi valitsuse ja välisriikide esindajate survel, tuues ettekäändeks, et see asub riigimaal. Mälestusmärgi eemaldamise ajaks oli kohale toodud suured politseijõud, kel tekkis kohalike elanikega vastasseis. Sammas oli püstitatud vaid nende meeste mälestuseks, kes kaitsesid Eestit 1944. aasta augustis bolševistliku punaarmee sissetungi eest ning võitlesid ja langesid Eesti vabaduse nimel,“ ütles Lääneranna vallavolikogu liige Meelis Malk.

„Nüüd 74 aastat hiljem nende samade meeste mälestuseks ja 14 aasta taguste Lihula sündmuste meenutamiseks korraldab EKRE Pärnu ringkonna Lääneranna osakond avaliku koosoleku Lihula samba mälestuspäeva nime all,” lisas ta.

Mälestuspäeval saavad sõna EKRE aseesimees Henn Põlluaas, sõjakoledustes ellu jäänud vabadusvõitlejad Boris Takk ja Harald Mäepalu, endine Lihula vallavanem Tiit Madisson ja Lääneranna vallavolikogu liige Meelis Malk.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
jaanus
jaanus

Natsid jäävad natsideks kui parafraseerida tuntud ütlust tuntud filmist,aga see on tegelikult tõsine asi. Eile avati kommunismiohvrite memoriaal. Ajaloos on olnud seni ainult üks koledam ideoloogi a kui kommunistlik ja see on natsionaalsotsialism. ja selle eest sõdinuile eipeaks sammast tsiviliseeritud vabariigis rajama.

2. kodanik
2. kodanik

1. september kohe käes. Kui laps ei taha kooli minna, siis hea öelda, et siis saab sinust kommentaator jäänus.

Sass1.
Sass1.

2. kodanik, sa ise oled jäänus, abordijäänus.

2. kodanik
2. kodanik

Hakkas kergem ka? :))

Marno
Marno

Ekre krdi nazi

wpDiscuz