19

Taal läks riigi vastu kohtusse

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

21 aastat tagasi Haapsalu raudtee erastanud ettevõtja Aarne Taal leiab, et riik püüab tema vara natsionaliseerida, nagu seda tegid kommunistid 1940. aastal. Foto Arvo Tarmula

Ettevõtja Aarne Taal kaebas halduskohtusse majandusministeeriumi, et tõestada enda õigust Riisipere–Haapsalu raudteetammile, soovides riigilt kuni 2 miljonit eurot hüvitist.

Vaidlus käib raudteetammile hoonestusõiguse seadmise üle Taali ettevõtte OÜ Taavi kasuks. Kui halduskohus seab vaidluse ajaks raudteetammile keelumärke, siis Riisipere–Turba raudteed ei saa ehitama hakata enne kohtuvaidluse lõppu. Eesti Raudtee soovib uue lõigu lõpetada 2019.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
paidra
paidra

Olgu et muld on taali oma aga ta aastaid hoiab oma vara riigi maa peal tasuta las maksab ja siis rääkime

uskmatu-toomas
uskmatu-toomas

Taal on nagu õige riigimees,võtta nii palju kui annab ja pärast meid tulgu või veeuputus.Loodame,etsee tükk Sinu suu jäoks on liiga suur.

vanaema
vanaema

No kuule mees Taal-aitab ahnusest, ela oma eluke rahus ja ega hauda keegi midagikaasa ei saa. Las rahvas sõidab rongiga ja sina cruisleriga-kõik õnnelikud

Kokkuvõteks.
Kokkuvõteks.

Tuleb talv ja hr. Taal avab jääkuubikutest vangla Lossiplatsil miilitsa kõrval murul. Hirmutada natuke seda blondiini jääkuubikutest ruumiga ja küll siis ka blndiinid tarkuse pähe võtavad.

Mati
Mati

Miks,inimesed kommenteerivad teisi mingi liba nimede all,kui midagi öelda võiks ka ennast tuvastada,õnneks saab nüüdseks vajadusel LE-st andmeid nn. õelate kommenteerijate kohta

mati
mati

miks sa oma nime ei avalda, õnneks saab nüüdseks vajadusel LE-st andmeid nn. mati kohta, värise mees

Pook
Pook

Oled ise parem või, kus per.nimi ja isikukood on?
Neid Matisid on ennemgi nähtud. Üks alles eile tuigerdas turu bussipeatuse kõrval suur kaheliitrine Walter värisevate käte vahel.

igaühe enda valik
igaühe enda valik

…või on tegelikult hoopis Kati. Vot ei tea.

Marno
Marno

Taal ostis 50 km raudteed (100 km relssi, kaaluga 50 kg meeter) 5000 EEK eest, müüs vanametallks (50 kg x 100000 m x raua kilo hind), ehitas uhke maja, ostis uue Land Cruiseri ja teise Toyota juurde. Ja veel tahab midagi riigilt? Taastagu siis esialgne olukord ( relssid tagasi) ning siis mölisegu

kalda
kalda

taal vana huiar ju,kui keegi viitsib pilti vaadata,my ass………….

Anne
Anne
OÜ Taavi kaebas halduskohtusse majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM), sest on seisukohal, et on jätkuvalt Riisipere-Haapsalu raudteetammi omanik. OÜ Taavi omandas Haapsalu raudtee avaliku erastamiskonkursi käigus 1997. aastal hinnaga 5200 krooni. Sellele lisandus ca 100 korda suurem investeerimiskohustus. Erastamise ajaks oli raudteetaristu tehniliselt peaaegu kasutuskõlbmatu. Endine omanik, riigile kuuluv Eesti Raudtee, oli lõpetanud seal 1995. aastal reisirongiliikluse ning soovis teha lõpu ka kaubarongide liiklusele. Eraettevõtja investeeringute ja töö tulemusena olid kaubarongid käigus kuni 2004. aastani, misjärel demonteeriti lõplikult kasutuskõlbmatuks muutunud rööpad ja mädanenud puitliiprid ning konserveeritud raudteetammile rajati jalgrattatee, et tamm säilitada. Seejärel on omanik erinevaid partnereid kaasates panustanud võimaluste otsimisse… Loe rohkem »
Harles
Harles

4 miljoniga saab juba Tallinnast uue raudtee tammi Haapsaluni ehitada,krdi jopakad ikka……..Ja las taal hoonestab oma krdi mullakuhilat

Imelik
Imelik
“Erastamisagentuuri nõukogu liikme, teede- ja sideminister Raivo Vare sõnul langetati otsus müüa Riisipere-Haapsalu raudteelõik osaühingule Taavi, mille taga on kohalik ettevõtja Aarne Taal, eelkõige Läänemaa huvidest lähtuvalt. Küsimus on olnud erastamisnõukogu päevakorras juba pikka aega. Otsustamine on viibinud Vare sõnul seetõtttu, et seni pole olnud kindlust, et uus omanik rööpad üles ei võta ja metallikokkuostu ei vii. Raudtee müüdi hinnaga 100 krooni kilomeeter ehk 5200 krooni eest. Erastamisagentuuri ettevalmistatud ostu-müügilepingu tingimused tagavad raudteeliikluse jätkumise Riisipere-Haapsalu 52 kilomeetri pikkusel lõigul, kusjuures ostja kohustub hoolitsema ka raudtee vastavuse eest tehnilistele tingimustele. ühtlasi on kirjas, et ostja ei võõranda ja rendi vara ega… Loe rohkem »
Mitte nii jäme
Mitte nii jäme

Kuna maa ei kuulu Taalile siis võiks riik oma maal selle pinnase ladustamise eest tasu küsida ja nõuda, et hiljemalt aasta lõpuks oleks Taal oma jama ära koristatud riigi maalt.

Mitte nii jäme
Mitte nii jäme

nii,et võtku käru ja labidas ning hakaku otsast vedama.

ise nägin
ise nägin

Omal ajal Sai taal selle raudtee erastatud 1krooni eest. Relsside eest juba sai 50 000 000 krooni (keegi ehk parandab) nüüd küsitakse veel 2 milkut. On ikka kuldaväärt ärai peaks mainima.

Harles
Harles

Taal ju arihai ,Saarevali teine samasugune,taksist oli nagu teada ,magas volgas ju ……..

möh
möh

Kas tõesti Taal samasugune nagu Saareväli?

Vestman
Vestman

Vat sellistel ärimeestel nagu Saareväli,Uus ja Taal on jumet!

wpDiscuz