117

Nõva koolist kaob kolm klassi

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Lääne-Nigula vallavalitsus kärbib 2019. aasta sügisest Nõva põhikooli kuueklassiliseks algkooliks, õpetajad ja hoolekogu juht peavad seda haridusasutuse hävitamiseks.

„Nõva kool jätkab kuueklassilisena,” ütles eile õhtul Lääne Elule Lääne-Nigula vallavanem Mikk Lõhmus vastuseks küsimusele, mis saab Nõva koolist.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Tõesti
Tõesti

Siiralt kahju on see, et omavalitsuste reformiga ääremaastumine süveneb. See jutt, et suur vald ja arenguks igal piirkonnal paremad võimalused -jutuks hea küll. Mõned kuud valimistest möödas ja kõik suured mehed söövad oma sõnu. Enne valimisi kinnitati pühalikult, et säilib kooli 3 astet. Hea, et oma sõnade söömine seedehäireid ei põhjusta. Mees annab sõna ja mees võtab sõna. Täiesti”normaalne”. Kahju, et kohalikul inimesel üldse enam kaasarääkimise õigust pole. Vale, rääkida võid, sellega lihtsalt ei arvestata

.......
.......

Kahju tõesti ,et asjad nii on …
Aga lapsi vähe ja täiesti arusaadav ,et midagi peab muutuma ..
Vahest on muutused head ,sest olgem ausad mis on nende aastadega muutunud paremuse poole ?
Ja nii vastik lugeda kommentaare kus tehakse maha Virvet ja Aivarit ja Liinat jne ..
Kui sul inimese vastu midagi siis mine ütle näkku .. Aga vot seda ei julge

Elu
Elu

Ära kunagi otsusta täieliku tõe üle, kui sa näed vaid osa sellest. Tihti tahamegi me inimestena näha ja uskuda vaid just seda, mida ise tõeks peame.

aga
aga

ära siis loe

näost näkku jah
näost näkku jah

Eks see “mine ja ütle neile näkku” kehtib ka sinu poolt mainitud inimeste kohta täpselt samamoodi.

krooksuja
krooksuja

Üleolev suhtumine, mille kohaselt „konnadelt ei küsita, kui sood kuivendatakse” https://www.ohtuleht.ee/73805/astus-ambrisse on tõsine probleem, kahetsusväärne on ka toore jõuga otsuste langetamine. Kas selline suhtumine ongi eestlasele omane? Arvan, et mitte. Mõnel pool arvestatakse ka kogukonnaga.

Meele Härm
Meele Härm

Meeleheitel papid on Nõva suurim probleem. Naised panid Deiw Rahumäe seadusega paika ja näitasid talle ta õige koha kätte ja sealt see pa.sarong käima lükati. Edukad naised ja elus läbiküpsenud mehed ühist keelt üldjuhul ei saavuta.

L- Nigulast
L- Nigulast

Tutvuge tänaste L- Nigula volikogu protokollidega, ning tehke järeldused, kes teid aidata võiks.

nipitiri
nipitiri

???

kalakala
kalakala

Miks teisi kommentaare ei näe? Ainult mõned viimastest nähtaval, kuigi näitab kommentaaride arvuks 89

kommentaaride lugemine
kommentaaride lugemine

LE’s mingi kala sees jah. Ülejäänud kommentaare näed nii:

Artikli aadressile lisa lõppu: comment-page-lehekülje nr(seda tuleb muuta)

Nt teine kommentaaride lehekülg on: https://online.le.ee/2018/03/10/nova-koolist-kaob-kolm-klassi/comment-page-2

Kolmas lehekülg:
https://online.le.ee/2018/03/10/nova-koolist-kaob-kolm-klassi/comment-page-3

Neljas lehekülg:
https://online.le.ee/2018/03/10/nova-koolist-kaob-kolm-klassi/comment-page-4

Ja nii edasi, muuda ainult viimast numbrit.

Urmas Lauri
Urmas Lauri

Loo eest tasunuil ei tohiks sellist probleemi olla, nemad ei pea aadressile midagi juurde tippima

hehh
hehh

kommentaarid ka tasulised ??? 🙂

jah
jah

paistab nii

Kert Ämmapets
Kert Ämmapets

Kõige ilmekamalt illustreerib kogu toimuvat artiklist loetud väike seik EV100 kohta. Kui ikka vald ega koolijuhi k.t. ei mõtle sellist väärikat üritust kuidagimoodi oma kogukonna ja kooliga isegi korraldada, tähistada, kohale tulla, lõpuks hoopis kooliperel palka maha võttes, siis… Millest me enam räägime? Inimlikkuse rong on ammu läinud. Milline uus pere peaks tahtma Nõvale kolida?

karlsson
karlsson

Püha jumal! Mis toimub nagu? Lõhmusele ei piisa ainult 3 klassi kaotamisest vaid kaotada tahetakse ka õpilaskodu, mis tähendab, et ~pooled õpilased ju otsesõnu käsutatakse Nõvalt minema. Kes on küll need lollid, kellele Lõhmus kärbseid pähe üritab ajada, väites et 6 klassi säilib?? Kuidas saab säilitada 6 klassi, kui õpilased minema aetakse? Katus ikka päris ära sõitnud..

Ivar
Ivar

Õpilaskodu lapsed on mujalt, probleemidega- te vist ei ole ise Nõva inimene, et sellist juttu räägite. Mida kiiremini nad siit lähevad, seda suurem lootus, et kohalikud ikka lapsed siia kooli tahavad panna.

nõva fänn
nõva fänn

Ivar – ka tavalised kohalikud lapsed on probleemidega. Tänapäeva uus normaalsus… Mine ükskõik millisesse kooli külla ja küsi sealselt direktorilt selle teema kohta!

Juku
Juku

Ivar, Sul peaks häbi olema oma erakordset tölplust, rumalust, madalalaubalisust ja laste vastu suunatud agressiooni siin niimoodi kõvahäälselt eksponeerida! Ah et mingu minema? Lapsed on meie kõigi tulevik, aga vaata sinusuguseid rumalukesi ei kadesta küll keegi.

Nõva inimene
Nõva inimene

Ei vasta tõele. Tänasel päeval kohalikud tahavad ning on pannud siia oma lapsed. Kui jätta erandina kõrvale üks Nõva Kooli hävitamist lubanud endine õpetaja, kes lapse endaga kaasa viis. See, kui Nõva vald keeldus kunagi Variku lastele koolitransporti pakkumast ning Oru Kool seda tegi ning sealsed lapsed Orule suunas, polnud seotud õpilaskodu lastega. Ning õpilaskodu laste sildistamine ei ole kohane. Kas Sina, Ivar, oled ilma probleemideta? Kellegi teise jaoks oled ka sina¨mujalt.¨ Milleks selline vastandamine ja halvustamine koostöö asemel?

Nôva kooli õpilase ema
Nôva kooli õpilase ema

Probleemidega. Milliste probleemidega? Minu tûtar õpib antud koolis ja elab ôpilaskodus. Minu tûtar elas ûle radke hobusega ônnetuse ja tal oli ajukahjustus. Ta jäi koolis maha ja ôppis suures koolis kus ei oleks ta saanud seesugust profesionaalset lähenemist kui seda pakub Nõva kool. Kas teil piinlik pole sellist kimmentaari siia kirjutada. Kas olete kindel, et teie lapsega või mône teie lähedase lapsega ei vôi midagi sellist juhtuda?! Kas, siis näeksite samuti, et see niinimetatud probleemne laps peaks ûhiskonnast kaduma????

koolimaja
koolimaja

Minu arust võib väga tugevaid paralleele tõmmata Nõva kooli ümber toimuva ja Tartu külje alla planeeritava tselluloositehase vahele. Ühelpool kogukond, kes üritab kõigest väest päästa ja hoida mis veel alles on, teiselpool ärimehed,poliitikud, kes absoluutselt vahendeid valimata peavad selle viimase ilmtingimata omale saama.

Ivar
Ivar

Kes see kogukond on? Valimistel sai kõige kõvema toetuse kohapealt Aivar Oruste, mida tema arvab? Teistel ei maksa kogukonna nimel sõna võtta.

Ivarikene
Ivarikene

Aga mine ja küsi kogukonna ehk sinu mõistes siis Aivari käest!

Bizniz
Bizniz

Küsime siis Aivari käest, kas ta tahab oma poodi kinni panna, et oma klientuuri minema ajab? Pole kooli, pole keda toitlustada, pole personali, kes koju süüa kaasa ostaks. Õpetajad lähevad mujale tööle, ehk siis jääb tee peale linnamäe pood või harju risti pood, mis on palju suuremad. Ei saa sellisest käigust väga aru, kui vaadata ettevõtjana seda asja.

Leelo
Leelo

A äkki ta tahab koolimaja endale ja sellega mõni muu ja suurem äriidee plaanis?

Kahtlane
Kahtlane

Kusagil varem on ju läbi käinud, et tahetakse vanadekodu teha. See ju kh suhteliselt tulus allikas

ja seda mitte
ja seda mitte

mitte äkki vaid kindlasti!

Kohustuslik nimi
Kohustuslik nimi

Näed siis kes enda selles kommentaaris ära tundis 🙂
Nüüd on siis selge kes on kõigi nende nimede taga – Raul, Sirje, Triin, Endel, Siim ja mis nad kõik on siin olnud.

võõras
võõras
Olen ikka aegajalt Nõvaga seotud artikleid sirvinud ja tundub, et probleemi juured ulatuvad palju palju kaugemale. Ei ole erimeelsused tekkinud hiljuti. Probleeme ei ole mõtet niisama lahendada, kui probleemi alge säilib. Nüüd kooli eest võitlejatele ja üldse kogukonna heaolu eest seisjatele tuletan meelde, et kui te kasutate vastaspoolega sama taktikat, siis raiskate vaid arutult aega. See, et mõned kohalikud härjad teist üle sõita kavatsevad, on nüüdseks küll kõigile selge. Kui te ei leia seal kogukonnas ühist keelt, jumala eest, küsige nõu väljastpoolt. Nii kummaline kui see ka ei tundu, väljaspool Nõva on ka elu ja inimesed. Kutsuge spetsialistid kohale, arutlege,… Loe rohkem »
wpDiscuz