EV100: Ridala lasteaed tähistas Eesti sünnipäeva paraadi ja vastuvõtuga

Lääne Elu

info@le.ee

Armsa kodumaa 100. sünnipäeva tähistati Ridala lasteaias suurejoonelisemalt kui tavaliselt. Kõike tehti nagu päriselt – mängiti läbi neid sündmusi, mis päris vabariigi aastapäeval aset leiavad.

Kaasa mängis ka Eestimaa loodus – puud olid uhketes pitsilistes pidukleitides, õhk sädeles hõbedaselt, taevakaar punetas päikesetõusul ning pakane krõbistas aiaposte.

Pidupäev algas lipuheiskamisega lasteaia hoovis, mille eestvedajateks olid sõimerühma õpetajad Raja Paalberg, Geili Ostra ja Maret Valk. Lasteia mängupresident Jasper Niilo koos oma kantselei töötajatega (lasteaia juhtkond ja õpetajad) ja kõik lasteaia mudilased kogunesid krõbedast külmast hoolimata hommikul kell kaheksa oma väikesi sinimustvalgeid lippe lehvitades lasteaiamaja lipuvarda hoidja juurde. Hendriku ema Miranda Klaij trompetimängu saatel toodi kohale suur sinimustvalge lipp ja keskmine rühm esitas luuletuse „Mina ja Eesti“.

Lipp pandi  lasteaiamaja külge lehvima ja koos lauldi Eesti hümni.

Päeval mängiti kaitseväe paraadi. Paraadil osalesid lasteialastest koosnevad merevägi, jalaväe- ja õhutõrjepataljon, tankitõrje- ja luurekompanii ning sisekaitseakadeemia kadetid. Paraadi juhtisid keskmise rühma õpetajad Pille Vidrik ja Maire Suurkask.

Hendriku ema trummimängu saatel marssisid kõik väeüksused lasteaiamaja ette lipu juurde. Lipu juures trepil ootasid paraadilisi tähtsate nägudega mängupresident Jasper Niilo ja kaitseliidu Lääne maleva teavituspealik härra Heiki Magnus, kelle lapselaps käib Ridala lasteaias. Põnev oli näha päriskaitseväelast oma pärismundris.

Kui kõik väeüksused olid üles rivistatud, lauldi taas Eesti hümni. Seejärel asus president väeosi tervitama. „Tervist, härra president!“, „Head vabariigi aastapäeva!“ kõlasid lasteaiahoovis selged ja valjud tervitused.

Seejärel pidas väikese kõne Heiki Magnus, kes kiitis lasteaeda toreda kodumaa sünnipäeva tähistamise ja hästi hümni laulmise eest ning soovis ilusat elu ja pikka iga vabas Eestis.

Nüüd hakkasid jälle kostma trummihelid ja kogu paraad marssis veel presidendi eest läbi. Märgata oli ka kaitseväe soomusautosid ja paari NATO hävitajat – need küll sel korral kelkudel veetuna.

Õhtul ootas aga ees päeva suursündmus – mängupresidendi vastuvõtt koos kätlemistseremoonia, kontsertaktuse, balli ja pidulike suupistetega.

Selle ürituse korraldamise eest vastutasid vanema rühma õpetajad Raidi Sannik ja Ülle Kahem.

Täpselt kella neljaks oli president ametiketi kaela saanud ja ootas kätlemisruumis oma külalisi. Vastuvõtule olid kutse saanud ainult kõik 45 Ridala lasteaia kõige tublimat last ja presidendi kantselei töötajad.

Pidukleitidesse ja ülikondadesse riietatud külalised ootasid ooteruumis õiges järjekorras seistes vaikselt oma tähetundi. Pärast oma nime ja tunnustuse kuulmist kõndis iga külaline mööda punast vaipa presidendi juurde ja surus tal kätt. Kui käsi läks sassi või tervitus suure ähmiga ununes, aitas president ise hädast välja. Tema teadis täpselt, milline käsi tuleb tervituseks pihku võtta ja soovis julgelt kõigile: „Head vabariigi aastapäeva!“

Kui väsitav kätlemistseremoonia lõppes, algas saalis kontsertaktus. Saali oli sättinud pidurüüsse ja presidendile uhke kõnepuldi meisterdanud Harri ema Evelyn Targamaa. Teda aitas Hendriku ema Miranda Klaij.

Kõigepealt tuli kõigil presidendi sisenemiseks ja hümni laulmiseks püsti tõusta.

Seejärel tervitas kokkutulnuid videokõnega Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas. Nüüd rääkis mängupresident sellest, kuidas Eesti on väike ja tubli. Samuti pani ta õpetajatele südamele hästi lapsi kasvatada ja lapsi manitses olema üksteisega sõbralikud. Vaid nii saab Eesti olla üks tugev riik.

Välisriikide tervitused andis edasi mängupresidendi kantselei välisosakonna konsultant (lasteaia õppealajuhataja) Kersti Arov ja peaministri kirjaliku tervituse luges ette mängupresidendi kantselei välisosakonna juhataja (lasteaia direktor) Milve Viigand.

Kontserdiosas esinesid sel korral vaid mängupresidendi kantselei töötajad (lasteaiaõpetajad). Ettekandele tuli klaveripala „All orus“ trianglisaatega, Olivia Saare luuletus „Mis värvi on kodu“, liikumiskava „Eesti sada“ ning ühislaul „Kodu“.

Pärast tänamisi algas ball. Kõigepealt suundus tantsupõrandale president koos oma tantsupartneriga ja talle järgnesid kõik teised külalised. Straussi valsside saatel keerlesid kõik pidulised tantsuhoos.

Vastuvõtu pidulike suupistete ja jookide eest vastutasid Jasperi ema Sirli Niilo, Jassi ema Ave Rosenberg, Birgit-Triinu ema Monika-Kätlin Kriit, Mari ja Vesse ema Kaia Treier ja Nora ema Kristiina Annamaa. Tänu osavatele kokkadele sai maitsta tikuvõileibu ja suupisteid, puuvilju, vahukommivardaid ja šokolaadiampse lusikatel. Kõik maitses suurepäraselt!

Peo lõpus said soovijad endast koos mängupresidendiga pilti teha.

Pidupäeva videosalvestuste ja fotode eest kandsid hoolt infojuht Tarmo Jõgis, keskmise rühma õpetaja Pille Vidrik ja Jasperi ema Sirli Niilo.

Ridala lasteaed on oma kodumaa 100. sünnipäeva igati vääriliselt tähistanud.

Raidi Sannik

Ridala lasteaia vanema rühma õpetaja

Fotod Tarmo Jõgis ja Sirli Niilo

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments