0

Merevee taseme langus võib häirida laevaliiklust Hiiumaaga

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Rohuküla sadam. Foto: Urmas Lauri

Lähipäevil võib veetase nii Rohuküla kui ka Heltermaa sadamas langeda tasemele, mis võib hakata häirima laevaliiklust või selle täiesti peatada, teatas TS Laevad.

Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ) meresüsteemide instituudi prognooside kohaselt langeb veetase lähipäevil nii Rohuküla kui Heltermaa sadamas kriitilisele tasemele, mis võib hakata häirima laevaliiklust või halvimal juhul peatada selle täiesti, teatas TS Laevad.

TS Laevad peakapten-mereohutusjuhi Jaanus Matso sõnul peab laeva kiilu all olema vähemalt 45 sentimeetrit vett, et parvlaevad saaksid ohutult sõita.

“Tuginedes lähitundide ja lähipäevade prognoosidele on üsna tõenäoline, et laevakaptenitel tuleb teha valikuid sõidukite laadimisel laevale ehk madalas merevees sõitmiseks võimalikult väikse süvisega võivad laevad olla sunnitud väljuma pooltühjalt ja ei saa kõiki soovijaid peale võtta. Palume reisijatel arvestada ka võimalusega, et veetaseme jätkuva langemise korral võib laevaliiklus ajutiselt katkeda,” sõnas ta.

Laevakaptenid teevad jooksvalt otsuseid lähtudes reisijate, sõidukite ja laeva ohutusest.

TS Laevad soovitab enne sadamasse tulekut jälgida operatiivset infot praamid.ee veebilehel ja Facebookis.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz