Sakson ja Simulask alustas kergejõustikuhooaega isiklike rekorditega

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Kristo Simulask. Foto erakogu

Uue aasta alguses Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis peetud teivashüppe GP Tallinna etapil võistlesid paljudel aladel Eesti tipud. Haapsallastest tegid kõige uhkema tulemuse Kristo Simulask ja Kevin Sakson.

Kristo Simulask, kes sellest aastast esindab Tartu spordiseltsi Kalev värve, tegi kaasa kahel alal ja mõlemal püstitas isikliku rekordi. Jaan Tiitsaare käe all harjutav lennuakadeemia tudeng hüppas teivast 4.85, mis andis meeste seas hõbemedali. Teise isikliku rekordi püstitas eelmisel aastal U20 Euroopa meistrivõistlustel võistelnud atleet 60 meetri tõkkejooksus.

Täiskasvanute tõkkekõrgustega distantsi läbis peatselt 20aastaseks saav kergejõustiklane 8,50 sekundiga.

Kevin Sakson võitis mõlemad kuulitõukevõistlused. Meeste arvestuses tuli 17aastasele kuulitõukajale esikoht 7,26 kg kuuliga tõugates 15.07 ja U20 klassis kuue kilose kuuliga 17.16. Mõlemad on noormehe isiklikud rekordid.

Anna-Maria Vjazemski 60 meetri tõkkejooksu aeg oli 9,38 U20 vanuseklassis 150 meetri aeg 20,51. Mõlemad andsid viienda koha.

Sebastian Juhan Liiva tegi hea sissejuhatuse uues vanuseklassis U18, tõugates 5 kg kuuli 11.56. Näiteks veel septembris tõukas ta neljakilost kuuli 12.01.

Eesti U16 mitmevõistluse meistrivõistlusteks valmistuvad tütarlapsed olid Tallinnas hoos üksikaladel. Keity-Liina Kallas tõukas teise koha vääriliselt kuuli 10.13, sprintis 150 meetrit 20,69 ja tõketega 60 meetrit 9,72-ga. Mõlemal jooksualal oli ta kuues. Teivashüppes ületas ta 2.75.

Annabel Moor tõukas 3 kg kuuli 9.98 ja läbis tõketega 60 meetrit 9,95ga. Teivashüppes ületas ta kõrguse 2.55.

TV 10 Olümpiastardi Võru etapil 2 kg kuuliga maakonna omavanuste kuulitõukerekordi püstitanud Maily Märss tõukas Tallinnas U16 vanuseklassi 3 kg kuuliga 9.46. Teivashüppes sai ta kirja 2.45 ja 60 meetri tõkkejooksus 10,08.

Ka U14 vanuseklassi kergejõustiklased said kirja häid tulemusi. Emma Kathrina Hein pääses poodiumile kolm korda. Teivashüppes oli ta 2.35ga teine. 2 kg kuuli tõukas ta 10.37 ja 150 meetri jooksis 21,18ga. Mõlemad tähendasid kolmandat kohta. Sprindis oli selle vanuse tütarlaste võistluses stardis koguni 40 võistlejat.

Emma Kathrina Heina treeningukaaslane Kleer Jaani sai teise koha teivashüppes 2.35ga ja kolmanda koha 60 meetri tõkkejooksus 10,41ga. Kuuli tõukas ta 9.38 ja oli neljas.

Noorema vanusegrupi poiste arvestuses tegi hea võistluse Tanel Toomemägi. Kuulitõukes tuli esikoht. Selleks tuli tõugata 3kg kuuli 10.17. 150 meetri jooksus märgiti Ridala koolis õppivale poisile ajaks 21,43. Sel alal oli stardis samuti palju osalejaid, tervelt 39.