3

Lääne Elu uuendused: digileht ja tasuline sisu

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Lääne Elu uuendas veebilehte, millega koos hakkab toimetus pakkuma ka paberlehe koopiat digilehena.

Lugejad on uue veebilehe hästi vastu võtnud, millest annab tunnistust see, et iga päev loeb Lääne Elu veebilehte kolmandiku jagu rohkem lugejaid kui varem. Lääne Elu uus veebikülg lubab pakkuda kvaliteetsemat ajakirjandust, sest saame esilehel tõsta esile tähtsamaid ja huvitavamaid lugusid.

Kvaliteetne ajakirjandus nõuab aga ka investeeringuid ja kulutusi. Kui mõned aastad tagasi oli ajalehe veebileht lõbus lisand, siis tänapäeval on just lehetoimetuse veebiväljaanne saanud väga oluliseks infokanaliks.

Lääne Elu toimetus panustab kvaliteetsesse paberlehte, kuid suhtub veebiväljaandesse niisama suure tähelepanuga. Paberleht ja veebiväljaanne koostöös katavad loetavuselt umbes kolmveerandi Läänemaa elanikest. Kui lugeda kolm korda nädalas ilmuvat Lääne Elu paberlehte ja ka meie uut veebiväljaannet, saab kõige parema ülevaate maakonna uudistest ja eluolust.

Lääne Elu hakkab alates tänasest, 17. oktoobrist pakkuma veebiväljaandes tasulist lugemismaterjali.

Tasuta lood jäävad Lääne Elu veebilehele ka tulevikus, kuid lähikuudel läheme järk-järgult üle tasulisele veebiväljaandele. Kõiki uudiseid saavad lisatasuta lugeda paberlehe tellijad, kes on sõlminud püsikorralduse või tellinud Lääne Elu vähemalt 6 kuuks koju või töökohta.

Lääne Elu veebilugude tulu lubab pakkuda lugejatele kiiremat ja tänapäevast ajakirjandust. Tasulisi lugusid ei saa osta artiklikaupa. Pakume oma lugejatele hoopis parema variandina päeva-, nädala- või kuupiletit, mis annab võimaluse lugeda ka eelmiste päevade ja nädalate tasulisi lugusid. Kuupilet maksab 3.66, nädalapilet 2.44 ja päevapilet 59 senti.

Kehtiva püsikorraldusega tellijad või vähemalt 6 kuuks lehe tellinud, kes on tellimuse teinud enne uut kodulehte (st muud moodi kui uue kodulehe kaudu), peaksid end tasuliste uudiste lugemiseks registreerima kasutajana. Selleks tuleb Lääne Elu kodulehel online.le.ee vajutada ülal paremas nurgas olevat nuppu Telli / Logi sisse ja toimida vastavalt juhistele.
Sama nuppu tuleb kasutada ka päeva-, nädala- ja kuupileti ostjatel, kes saavad juhiste järgi toimides valida enesele sobiva paketi.

Püsikorralduse omanikud või paberlehe vähemalt 6 kuuks tellinud ja päeva/nädala/kuupileti ostnud saavad lugeda ka digilehte. Digilehe saab avada ja alla laadida pärast sisselogimist lehekülje ülal paremal nurgas oleva nupu „Konto” kaudu.

Korra juba registreerunud lugejad peavad end edaspidi vaid nimetatud nupu kaudu sisse logima.

Kõige mõistlikum on sõlmida paberlehe otsekorraldus või pikaajaline tellimus, mis tagab ligipääsu Lääne Elu veebile lisatasuta.

Lääne Elu ootab lugejate tähelepanekuid ja tagasisidet meie uue veebilehe kohta. Iga uus asi nõuab sissetöötamiseks aega ja seda me olemegi viimastel nädalatel teinud. Samuti ootame teid lugema ja kommenteerima uudiseid ning teatama toimetusele huvitavast ja tähelepanuväärsest teie kodukandis.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
kkk
kkk

Õnneks on konkurent laanlane.ee tasuta.

Arvamus
Arvamus

Põhimõtteliselt ei loe tasulist online-lehte,
reklaamid peaksid kulud katma.

õnneks
õnneks

pole siin midagi erilist lugeda ja BNS-i libauudised tulevad raadiost iga poole tunni takka

wpDiscuz