5

Juhtkiri: täiskasvanute gümnaasium ei tohi hajuda

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Lääne Elu: kus suitsu, seal tuld

Koolivõrgu ümberkorraldamine toob Haapsalus kaasa kahe kooli kadumise. Nikolai ehk vene kooli sulgemisest on räägitud rohkem. Seda, et Haapsalu täiskasvanute gümnaasium iseseisva koolina jätkata ei saa, ei teadnud eile isegi kooli direktor Vladimir Padama.

Need koolid tuleb teistega ühendada, sest koolivõrgu korrastamine oli riigi tingimus põhikoolile uue maja ehitamiseks 5 miljoni euro andmisel. Selle eest täiskasvanute gümnaasiumi iseseisvus ära anda ei olegi ehk kõrge hind.

See ei too tõenäoliselt kaasa isegi mitte protestilainet, sest tavakoolist erinevalt ei ole selle kooli õpilased lapsed, kelle vanemad barrikaadile tõuseks. Täiskasvanute gümnaasiumi lõpetajail ei ole ehk sellist meie-tunnet, mis tekib üheteistkümnes ühes ja samas klassis veedetud aastaga. Pole oma majagi. Praegu tegutsetakse põhikooli õpilaskodus, enne seda oldi kutsehariduskeskuses.

Pealegi see kool ei kao. Kool ühendatakse kas Läänemaa ühisgümnaasiumi või Haapsalu kutsehariduskeskusega. Täiskasvanud õppijad peavad tulevikus hakkama kesk- või põhiharidust omandama teises kohas. Ilmselt on see ka kulude mõttes otstarbekas.

Ettevaatlikuks teeb vaid see, et täiskasvanuile keskharidust pakkuv kool on väga tähtis. Mõelge, kui paljudel tarkadel ja tublidel inimestel on jäänud oma võimed realiseerimata, sest nad on kooli oma nooruse rumaluses pooleli jätnud. Või jäi see pooleli mõnel omal ajal täiesti möödapääsmatul põhjusel, mis nüüd on juba kadunud.

Hea täiskasvanute gümnaasium ei paku mitte ainult head haridust, vaid pingutab, et inimesed selle üles leiaksid, ja motiveerib, et nad vajaliku hariduse kätte saaksid.

Iseseisvas Haapsalu täiskasvanute gümnaasiumis õpib praegu umbes 80 inimest ja kool pingutab, et teha end nähtavaks. Loodetavasti on kutsekoolil või LÜGil motivatsiooni tulevikus sama moodi pingutada selles valdkonnas, mis jääb nende põhisuunast veidi kõrvale.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
no
no

Ongi huvitav, et kui volikogu liige ja koolidirektor ei tea kogu asjast midagi, siis mis üllatus on see, et linnarahvas teemast teadlik ei ole. Linnapea ei suuda jälle emotsioone talitseda. Tüüpiline käitumine tema poolt.

ennekõike
ennekõike

Kuidas Padama siis ei teadnud?

Imelik
Imelik

Tsiteerin videos kõlanud vastusest hr. Padama-le…
“… ministeerium on täna valmis alustama läbirääkimisi meiega…ma ei saa täna öelda seda õppeaastat…”

Urmas Sukles
Urmas Sukles

Kuidas on selline kommentaar võimalik ??

Haapsalu Linnavolikogu 7. koosseisu 35. istung (30.09.2016)
https://www.youtube.com/watch?v=TzaOSWH0JFs
Palun vaadata alates 9:40 minutist ja eriti tähelepanelikult palun vaadata alates 13.33 , kus reorganiseerimise küsimus on arutusel. Palun lugege ka linna arengukava, kus kooli tulevik on selgelt lahti kirjutatud.

seda et
seda et

“Seda, et Haapsalu täiskasvanute gümnaasium iseseisva koolina jätkata ei saa, ei teadnud eile isegi kooli direktor Vladimir Padama ja et ….koolivõrgu korrastamine oli riigi tingimus põhikoolile uue maja ehitamiseks 5 miljoni euro andmisel.”
Kuidas on selline asi võimalik,et me sellest alles nüüd kuuleme?

wpDiscuz