21

Jaama A ja O pood Haapsalus pani uksed kinni

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

jaama a ja o. õuemaa (2)

Jaama A ja O on 2. jaanuarist suletud. Tarmo Õuemaa foto

Jaama A ja O kauplus Haapsalus on 2. jaanuarist suletud. Haapsalu tarbijate ühistu juht Raimond Lunev ütles, et pood antakse üürile. Üürniku nime Lunev ei öelnud.

„Tema ise sätib oma asju ja küll ta siis annab ise teada,” ütles Lunev.

A ja O kolib välja nii ruttu kui võimalik. Uus äri avab uksed jaanuari lõpus või veebruari alguses.

Lunev ütles, et A ja O kinnipanekut on plaanitud juba mõnda aega.

„Uisapäisa me midagi sellist ei tee,” ütles Lunev.

Põhjus – klientide vähesus. Lunevi sõnul hakkasid kliendid tasapisi kaduma, kui kinni pandi A ja O kõrval asunud Lemmiku pood.

„Ka Haapsalu turg on varjusurmas. Enne kliendid tulid, tegid ühe ostu Lemmikust, teise meilt, kolmanda veel kuskilt,” ütles Lunev.

Lõpuks olid jäänud vaid mõned püsikliendid, kes ostsid vähe.

A ja O kaupluses töötas neli inimest, kes said tööd ühistu teistes poodides.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Enriko
Enriko
Elu on ikka kummaline! Kujutagem korra ette, et ses Haapsalu esimeses isevõtupoekeses (nn. selvekaupluses) müüdanuks täna sama kaupa mida 1960-te kuldajal. Kaalukaubana võid, odavat petti, hapendumisvõimelist täispiima, konservantide, maitsetugevdajate ja mürkvärvaineteta lihatooteid, lahtiselt kala, sooja leiba-saia (nagu praegu Kastani poes), ehtsast koorest-piimast jäätist, naturaalseid karastusjooke? Ühesõnaga – et oleks pood, kuhu nagu ’60-’70-tel minna oma kapronvõrgu ja klaastaaraga, valmistumata vaimus võitluseks ersatstoiduainete peenes kirjas tootekirjeldusega. Tänapäeva mõistes siis öko- või talutoodete pood. Kuid annan endale aru, et taskukohaste hindadeta pole sellel mõtet. Ent kuidas muuta hinnad taskukohaseks nagu Maximas ja Säästukas, ei tea. Tegelikult tean, aga ei sobi ju öelda,… Loe rohkem »
Enriko
Enriko

Väike täpsustus selvepoe teemal. Nimelt selgus, ma ei saa mälu toonase nooruse tõttu 100% usaldada. Vanemate inimeste sõnul olnud Jaama poes algul vaid käsimüügilett. Seevastu valmimisest alates (1966?) omas selveosakonda Lihula mnt. 5 toidupood – praegune samaaria.

Lembitu Twerdjanski
Lembitu Twerdjanski

Jälgisin juba paar aastat Jaama poe hindu. Olin ka varem selle poe külastaja. Mida aeg edasi läks, seda suuremaks läksid hinnavahed võrreldes Säästu ja Rimiga. Pealegi väga niru valik. Näiteks Kullamaa on ka A ja O, kuid valik on võrreldamatu Kullamaa kasuks. Järeldus saab olla anuilt üks. Poe sulgemine oli planeeritud juba ammu ja põhjenduseks on ju parim selle mittekülastamine. Kunagi möödunud aastal kirjutasin üles u 30 hinda. Võrreldes Säästuga 97 % olid kallimad Jaamas.

Luts
Luts

Kui midagi vähest oli vaja, sai kiiresti kätte. Polnud vaja kuskile suurde poodi kondama minna

Kodanik
Kodanik

Olgem ausad sealt AO poest ei olnud midagi osta. Meik on olemas suured poed kus hinnad soodsamad ja valik suurem. Saab näha kes järgmisena pillid kotti paneb.

veinisõbra sõber
veinisõbra sõber

Mu sõber käis seal veini valimas… gruusia oma… muud vist ei ostnudki…

Kodanik
Kodanik

Kiltsi pidi tulema Prisma.

teadja
teadja

Sa kodanik oled peast soe vôi?Prismat ei tule lähiaastatel Pärnussegi rääkimata Haasalust.Nojah,kommentaarium on su jaoks koht kus oma fantaasiaid välja elada.

Suur+Töll
Suur+Töll

ölu oli seal läila…

sinna sobiks
sinna sobiks

mingi väiksem asutus, asfalti-või betoonitehas näiteks

tallinalne
tallinalne

eks Oleg gross,paneb ka oma grossi poe varsti haaapsalu

mo
mo

mulle see pood meeldis, kahju on.

Talunik
Talunik

Linna piir nüüd päris kaugel tooge poed Ridalasse,elu läheb paremaks!!!

Haeska
Haeska

Ja Haeskasse ka palun. Linn ikkagi.

wpDiscuz