12

Ridala tõstab ametnike palka

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Helen Koppa

Helen Koppa. Foto: Urmas Lauri

Ridala volikogu otsustas tõsta vallaametnike palka 10 protsenti ja töölepinguga töötajate palka 15 protsenti.

Kui praegu saab Ridala vallavanem palka 1715 eurot, siis uuest aastast 1887 eurot. „Meie palgad olid teiste omavalitsustega võrreldes tagasihoidlikud,” ütles Ridala vallavanem Helen Koppa.

Teine võrdluspunkt oli koolidirektori palk. „Koolidirektorid said umbes 1800 eurot ja tundus loogiline, et vallavanema palk ei ole väiksem,” ütles ta.

Töölepinguga töötajad said suurema palgatõusu. 15 protsenti rohkem hakkavad teenima raamatupidajad, raamatukoguhoidjad, noorsootöötajad, kalmistuvahid, koristaja ja sporditöö spetsialist – kokku 12 inimest.

„Palgafondile tähendab see kümmet protsenti lisakulu, aga valitsemiskulu tegelikult peaaegu ei tõuse – vaid 0,25 protsenti,” ütles Helen Koppa. „Inimesi on vähem tööl, sõite tehakse vähem. Kulusid on mitmes kohas vähem.”

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Jukule
Jukule

On ikka või? Ei tea palju need kalmistuvahid ja raamatukoguhoidjad seda pappi siis tasku kühveldavad, igavesed ahnepätsid 😀 Ajab ikka kadedaks küll, eks tahaksid ise ka nii hästi elada?

zaakal
zaakal

mida seal vahtida, tavaolukorras inimene ikka maksab vahtimise eest, mitte ei saa selle eest pappi

Juku
Juku

Avalik sektor on palkade poolest tunduvalt ees erasektorist, aga nagu näha mitte piisavalt. Ahnusel ei ole piire.

tõsi on
tõsi on

Just, just üks noorsootöötaja, kelle suhtlusviis ei kannata kriitikat. 24h nägu vingus peas, elab teiste peal oma isillike probleeme välja. Suudab normaalselt vist ainult omasugustega suhelda. Selliselt võtaks palga maha kui üldse tööle jätaks, palgatõusu selline inimene ei näeks.

Mart
Mart

Ning mingi moor sealt kiunus alles, et oioi kus läks palju raha Uuemõisa Konsumi kassipere püüdmise ja varjupaiga peale seetõttu. Öökima ajab selline soigumine sentide pärast kui mõnda aega hiljem jagatakse sajalisi kogule kambale.

Noorsootöötajad
Noorsootöötajad

Kui palju neid siis on, et mitmuses? Kodulehel on vaid 1 ja seegi õudus kuubis tegelane. Ajab isiklikke asju koguaeg tööajast ja on muidu ebameeldiv.

?
?

minu meelest on see teema juba siit kunagi läbi käinud,et antud isikul on tõsised suhtlemisprobleemid.

toop
toop

Mis tööd seal ikka teete. ..saatke punt laiali ja te näete,et midagi kuskil kokku ei kuku …mõttetud alarahvastatud ja rahastatud vallad.

Mine+kooli
Mine+kooli

Kadepunnidele eespool – oskate eristada suuremat numbrit väiksemast, saavutus! Kui töö on tehtud korralikult ja maht ainult kasvab siis peabki tasu vääriline olema.

igatahes
igatahes

võetakse viimast, hea et see punt laiali lüüakse ja õpetaja ning vallaluuseri võrdlemine- no tule taevas appi

haldusreform
haldusreform

tulekul,kus koondamised jne.need otsustasid palka tõsta!

prügikoll
prügikoll

mina kirjutan end ridala vallast välja !

wpDiscuz