Kuus kvoodipagulast paigutati Tallinnas Lasnamäele

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

põgenik pagulane

Esimesed pagulased on Eestis elukoha saanud. Foto arhiiv

Euroopa Liidu ümberpaigutamiskava raames Eestisse toodud esimesest seitsmest pagulasest kuus on majutatud Lasnamäele, teatas linnaosa vanem.

"Selgus selline lugu, et nad juba paigutasid kuus inimest – üksiku mehe ja viieliikmelise pere Lasnamäele sisuliselt kooskõlastamata seda eelnevalt ei Lasnamäe linnaosa ega Tallinna juhtidega. Meid lihtsalt seati fakti ette," rääkis Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva neljapäeval rahvusringhäälingu venekeelse kanali ETV + otsesaates.

Jufereva viitas kolmapäeval Tallinna linnavalitsuses peetud nõupidamisele, kus osalesid ka abilinnapead Mihhail Kõlvart ja Merika Martinson.

"Mina ei tea, kus need inimesed elavad, kuna nad ei ole veel oma elukohta registreerinud, see tähendab, et nad pole veel meie juures käinud ega taotlusi toetuste saamiseks esitanud," rääkis Jufereva.

Jufereva tunnistas, et ei tea, miks valiti pagulaste elukohaks Lasnamäe, kuna temaga eelnevalt ei konsulteeritud ning korteri neile otsis maaklerfirma.

"Meie soov nendele riigistruktuuride esindajatele oli, et meid enne majutamist teavitatakse, et me saaks ette valmistada, võib-olla soovitada, millisesse rajooni neid majutada," rääkis linnaosa vanem. Jufereva sõnul andsid riigi esindajad lubaduse, et tulevikus majutatakse inimesi linnaosa võime eelnevalt teavitades.

Esimesed seitse pagulast – viieliikmeline perekond Iraagist ning üks mees Jeemenist ja teine Süüriast- jõudsid Kreekast Eestisse 22. märtsil. Siseministeeriumi teatel paigutati saabujad elamispindadele Tallinnas ja Tartus.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
varesvaakkatuselt
6 aastat tagasi

Maaklerifirma sahkerdas poolmuidu korteri ja elukoha peab hoidma saladuses,muidu on kõmufotograafid-ajakirjanikud platsis ja võib-olla veel ei -tea- kes.

???
6 aastat tagasi

Siseministeerium ju vastas. Miks sellest ei kirjutata? Vastusest selgus, et SM on linnavalitsusega eelnevalt läbi rääkinud ja ka paigutamiset teada andnud, kuid mitte Jufejevale ega Lasnamäe linnaosavalitsusele vaid Tallinna linnavalitsusele. Mingi l*ll mutt pasundab ja kõik trükivad selle jama ära.

juss
6 aastat tagasi
Reply to  ???

Ja lisaks ilgelt vigase tekstiga! Kas Eesti Vabariigis kooliharidust enam ei anta?

Tont.
6 aastat tagasi

Aga eks enamuses elavadki ju Lasnamäel pagulased. Eelmised tulid lihtsalt 50 aastat varem. Praegu on peamine eesmärk õpetada uutele sealiha söömist.