0

Türgi laevatehases lasti vette parvlaev Leiger

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Türgi Sefine laevatehases lasti 1. märtsil vette kolmas Tallinna Sadama tütarettevõtte TS Laevad OÜ poolt tellitud uutest parvlaevadest – Leiger, mis hakkab kurseerima Rohuküla-Heltermaa liinil. Laevale on paigaldatud kõik olulised seadmed mootoritest kaabliteni.

TS Laevad juhatuse esimehe Kaido Padari sõnul veeskati Leiger puksiiride abiga, mis tõmbasid vintside abil laeva mööda õlitatud slippi vette ujuvdokki. „Tegu oli pikema protseduuriga, mis võttis aega ligikaudu 22 tundi. Ujuvdokis läheb laeva ehitustöö edasi.”

Laevaehituslikus mõttes on praeguseks 2800 tonnise massiga Leiger väga heas seisus – paigaldatud on kõik peamised seadmed nagu mootorid ja sagedusmuundurid, pumbad, kliimaseadmed ja boilerid. „ Lisaks on laeval paigas 11 000 m torustikku, 40 000 meetrit kaableid ja üle 8500 m2 isolatsioonimaterjale. Laevakorpusest on tänaseks puhastatud ja alusvärviga kaetud juba ligi 45 000 m2 pinda“ kirjeldas Padar.

Uued parvlaevad on 114 m pikad, mahutavad 150 sõiduautot või 12 täispikka veoautot. Laevadel saavad olema päästevahendid 700 reisijale ning kahel tekil istekohti 500-le reisijale. Uued laevad saabuvad Eestisse 2016. aasta suve teisel poolel ning asuvad liinile alates 1. oktoobrist 2016. Parvlaev Leiger hakkab teenindama Rohuküla-Heltermaa liini.

Parvlaev Leiger. Fotod: Sefine
leiger2leiger5

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz