0

Veebruaris olid populaarseimad parteid Keskerakond ja Reformierakond

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

erakondade reitingud  2016-02-19 15.12.05Veebruaris olid populaarseimad parteid Keskerakond ja Reformierakond, mõlema toetus oli võrdselt 22 protsenti, selgub BNS-i tellitud TNS Emori erakondade toetuse uuringust.

Kui homme toimuksid riigikogu valimised, siis valiks Keskerakonda ja Reformierakonda võrdselt 22, Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda (SDE) ja Vabaerakonda võrdselt 16, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) 13 ning Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) kuus protsenti küsitletutest.

Uuringu tulemustest selgub, et võrreldes eelmise aasta detsembriga on väikeses languses Keskerakonna ja IRL-i ning väikeses tõusus EKRE reiting, ülejäänud erakondade reitingud ei muutunud oluliselt.

Keskerakonna toetus on võrreldes möödunud aasta detsembris läbi viidud uuringuga langenud kolme ning Reformierakonna reiting tõusnud ühe protsendipunkti võrra.

SDE reiting on jäänud samaks ning Vabaerakonna toetus tõusnud ühe protsendipunkti võrra.

EKRE populaarsus tõusis detsembriga võrreldes kahe ning IRL-i reiting langes kahe protsendipunkti võrra.

Parlamenti mittekuuluvatest erakondadest tõstsid rohelised toetust ühe protsendipunkti võrra kahelt protsendilt kolmele. Iseseisvuspartei ning Rahva Ühtsuse Erakonna toetus püsis tasemel üks protsent ning muude, sealhulgas üksikkandidaatide toetus langes ühe protsendipunkti võrra nullile.

Valitsuskoalitsiooni toetus langes veebruaris detsembriga võrreldes ühe protsendipunkti võrra 44 protsendile.

Reitinguprotsendid on näidatud nendest, kellel on erakondlik eelistus, seega “ei oska öelda” vastanute protsent elimineeritakse. Selline andmete esitamine võimaldab näha erakondade võimalikku osakaalu riigikogus, kui valimised oleks toimunud uuringu küsitlusperioodil.

Veebruaris oli “ei oska öelda” osakaal 24 protsenti, mida on kümne protsendipunkti võrra rohkem kui detsembris.

Kokku küsitles TNS Emor 25. jaanuarist 17. veebruarini vastajate kodudes ja veebiintervjuude teel 1592 valimisealist inimest vanuses 18-74 aastat.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
keegi
keegi

Tahaks vagunisaatjaks- saab reisida ja ümbrust nautida.

jaaa
jaaa

see reformierakond hakkab olema meil nagu kommunistlik partei kunagi.Alati ainuke ja kordumatu.Parim valik inimestele .Irv……

Vaata
Vaata

Meile tuleb metroo,mitte raudtee!

raudteelane
raudteelane

Läbi on lastud ostetud poliitreklaam: keskerakonnal pole pooldajaid!
aga raudteed meil ikka pole…

wpDiscuz