0

Rotarid ärgitavad koolijuhte välismaal stažeerima

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

KoolijuhtideKoolijuhtidel on võimalik kandideerida rahvusvahelisse stažeerimisprogrammi.

Programmi eesmärk on pakkuda Eesti koolijuhtidele võimalust kuuajaliseks stažeerimiseks Euroopa uuenduslikes koolides. Eesti Rotary Klubid on välja pannud viis stipendiumi, mille toel saab stažeerimine teoks. Järgmiseks õppeaastaks on välja pandud kaks stipendiumit tutvumaks Briti uuenduslike koolidega, kaks stipendiumit Hollandisse ja üks stipendium Sloveeniasse.

Stipendiumiprogramm pakub mitmekülgset arengu- ja töökogemust.

See algab sügisel läbitava koolitusmooduliga, mille käigus koostatakse stažeerimiskoha võimaluste analüüs ja stažeerimise tegevusplaan.

Stažeerimine toimub sel aastal oktoobris-novembris. Stažeerimisprogrammi kuuluvad vastuvõtva kooli juhi töövarjuks olemine, osalemine kooli planeerimistegevuses, koolis rakendatud uuenduste analüüs, võimalusel õppetöö läbiviimine jms. Stažeerimise ajal ajal pakuvad lähetatule professionaalset tuge ülikoolide õppejõududest mentorid.

Koju naasnuna on programmis osalenu ülesandeks viia ellu arendusprojekt oma koolis ning jagada saadud kogemusi Eesti haridusavalikkusega.

Oled oodatud kandideerima, kui

  • Sa oled ametis üldhariduskooli direktorina või Sul on sõlmitud tööleping tööle asumise tähtajaga hiljemalt september 2016
  • Sul on soov ja visioon oma kooli arendamiseks
  • Sa oled valmis mõttepingutuseks, Sind kannustab soov õppida ja kogeda ning seda teistega jagada
  • Sinu keeleoskus (inglise keel või mõni muu sihtriigis kõneldav keel) võimaldab Sul ametialases suhtluses iseseisvalt toime tulla
  • Su töö- ja elukorraldus võimaldavad stažeerimisperioodil viibida kuu aega Eestist eemal

Kandideerimiseks tuleb esitada elulookirjeldus ja motivatsioonikiri, milles on hea välja tuua Sulle enim huvipakkuv haridusuuenduse valdkond ning ka käimasolev või plaanitav kooliarendus.

Kandideerimisdokumendid palume saata hiljemalt 1. märtsiks aadressile info@rotary.ee

Lisainfo: Olavi Otepalu, 5682 9331 olavi.otepalu@gmail.com

Rahvusvahelisse stažeerimisprogrammi korraldavad Eesti Rotary Klubid, Eesti Koolijuhtide Ühendus, Haridus- ja Teadusministeerium, Tallinna Ülikool ja Tartu Ülikool.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz