Verekeskus kutsub Läänemaa inimesi doonoripäevale

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

image003

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 19. jaanuaril kella 11-15 Haapsalu Kultuurikeskuses (Posti 3) toimuvale selle aasta esimesele doonoripäevale.

„Oleme taas Haapsalu Kultuurikeskuses doonoripäeva korraldamas. Ootame alati Läänemaa inimestega kohtumist, sest siinsed doonorid on selline tore ja ühtehoidev kogukond, kes igal korral on nii meie doonoripäevi kui ka doonoritelke heatujuliselt väisanud ning meie verevarusid tõhusalt täiendanud.“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp, toonitades: „Kõik endast ja teistest hoolivad inimesed on väga oodatud!“

Viimati käis Regionaalhaigla verekeskus Haapsalus enne jõule, 22. detsembril ning siis külastas doonoripäevi rekordarv − 118 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 104 doonoril ning kogusime enam kui 46 liitrit hinnalist nestet.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta.

Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti.

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 20 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
kunn
8 aastat tagasi

Elusees ei tule haapsalus verd loovutama, sest kohale tulevad reporterid ja kaameramehed. Pärast näed ennast lehes.

Karuott
8 aastat tagasi

Kübe meeskond on valmis…ca.10000 matsi aga kas alkohoolikute veri lähe4b kaubax?

keegi Endel
8 aastat tagasi
Reply to  Karuott

isegi sinu oma võib minna,aga ainult…………..,.

Kata
8 aastat tagasi

Kahjuks või õnneks kõik läänemaalased ei ela Haasalus ! Jääte minu panusest ilma ,kahju küll .