3

Kullamaa ja Martna pole elektriliini asukohaga nõus

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

imageFoto: Urmas Lauri

Martna ja Kullamaa volikogu ei kooskõlastanud Harku–Sindi kõrgepingeliini trassi.

Martna volikogu esimehe Hardi Rehkalti sõnul soovib vald, et rajatav kõrgepingeliin kulgeks Martna vallas praeguse elektriliini asukohas, mitte uues koridoris. See mõjutaks inimeste elu ja põllupidamist kõige vähem.

Kullamaa volikogu põhjendas keeldumist sellega, et planeeritava kõrgepingeliini trass läbib Kullamaa vallas piirkonda, kus elab 85% valla elanikest ja kus asuvad perspektiivsed elamu- ja tootmismaad.

Lääne maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Merle Mäesalu ütles, et planeeringu koostajate järgmine samm Kullamaa puhul on valla pakutud alternatiivide kaalumine ja keskkonnamõju hindamine.

Läinud aasta lõpul protestisid kõrgepingeliini kulgemise vastu läbi Risti aleviku sealsed elanikud. Kohalike häält kuulda võttes viidi kõrgepingeliin raba serva teisele poole maanteed.

Trassi uue asukoha kooskõlastas mai lõpus ka Lääne-Nigula vallavolikogu.

Lihula volikogu on trassile samuti oma kooskõlastuse andnud.

Täismahus artiklit saab lugeda tänasest Lääne Elu paberlehest.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
ei tea
ei tea

kas eestalsed suudavad kunagi milleski ühel meelel olla ??

2.kodanik
2.kodanik

Aga miks nad peaks? 🙂

k-pinge
k-pinge

Saaks ka kuskil kellegi vastu protesteerida.

wpDiscuz