25

Hiiumaal sattus 10aastane tüdruk uppumisohtu

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Eile kella 14 paiku vajus Hiiumaal Kärdlas Nuutri jõel 10aastane tüdruk läbi hapra jõejää, tema appihüüdu kuulsid kaks koolivenda, kes aitasid tüdruku kaldale.

Kohas, kus tüdruk läbi jää vajus, ei ole vesi küll väga sügav, kuid kiire vool ja külm tegid oma töö, edastas Lääne päästekeskuse pressiesindaja Viktor Saaremets.

“Kalda ääres vette vajunud tüdruk hoidis kinni maasse külmunud puu oksast, kuid appi tõtanud poiste sõnul päris välja veest ise enam ei saanud,” teatas Saaremets. Poisid aitasid tüdruku kaldale, sealt läks ta kooli riideid vahetama.

Hoolimata haprast jõejääst on Hiiumaa päästepiirkonna juhataja Hannes Aasma sõnul jää laste jälgi tihedalt täis. Üheks põhjuseks on kindlasti ka jõe lähedus koolile. „Jääkate tekkis jõele kõrge veetaseme ajal. Pärast veetaseme langust on jõe jää mõnest kohast ainult paar sentimeetrit paks, selle all aga tühimik ning jooksev vesi,“ sõnas Aasma. „Tänahommikune käik jõe äärde vaid kinnitas fakti, et jääkate pole veel ühtlaselt tugev ning sinna minek on kindlasti ohtlik.“

Kuna osa veekogude jääle minek on ametlikult lubatud, võib jääda petlik mulje, et see tegevus on nüüd kõikjal ohutu.

Kõige ohtlikumaks võibki habras jää kujuneda just lastele, kes uudishimust või lõbujanust jääle mängima kipuvad. Erinevalt näiteks kalameestest ei suuda lapsed hinnata jää paksust ega tea ka ohtlikumaid kohti. Lapsevanemate kohustus on lastele seletada jääle mineku ohtusid ja olema neile ka eeskujuks.

Päästjad aitavad üle Eesti tänavu omavalitsustel rajada 64 liuvälja, neist 36 loovad vabatahtlikud päästjad.

Hiiumaale on päästjate kaasabil rajatud või rajamisel liuväljad Kärdlas Nuutri tänaval, Lauka põhikooli ja Käina gümnaasiumi juures. Liuväli on plaanis rajada ka Emmastesse.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
2014 LV Handbags
2014 LV Handbags

love this shoe super fast shipping great transaction thank you
2014 LV Handbags http://www.admiral-group.co.uk/Louis-Vuitton/

dior handbags online
dior handbags online

Great transaction!
dior handbags online http://www.jonathanyantzi.com/Dior/

wholesale bags
wholesale bags

Hiiumaal sattus 10aastane tüdruk uppumisohtu | Lääne Elu
wholesale bags http://www.googletest.com

chaussure air jordan
chaussure air jordan

John Me working together with small enterprises here in N . VIRTUAL ASSISTANT and wish to occurs graphic with my discussion posts using them. This is a more efficient a single webpage above see from the sophisticated Online neighborhood in which all people has to be alert to as well as be involved in. Can i receive your own personal permission regarding really use? Thank a person Doug
chaussure air jordan http://www.automotocenter.com/images/airjordanpascher/

replica christian louboutin
replica christian louboutin

8 GG Versammlungsfreiheit
replica christian louboutin http://www.josepharussomd.com/rhytidectomy-facelift

chaussures christian louboutin homme
chaussures christian louboutin homme

We could considering applying home windows safe-keeping hardware, Nevertheless , I have study sumwhere on the web dat VMWare cannot easy access typically the VHD document that will glass windows current… is niagra correct? make sure you simplify vSphere 5 would not like the iSCSI spots that will House windows safe-keeping server presents.
chaussures christian louboutin homme http://www.bouclet.com/christianlouboutinfemme/

nike air max pas cher
nike air max pas cher

I actually 2nd that. Has been the entry web site clear of Thomas sabo to search out far better songs sites.
nike air max pas cher http://www.teofilo-chantre.com/images/nikeairmaxenligne/

air jordan 2 uk
air jordan 2 uk

Basically advice! Anyone responded to often the query My spouse and i posted on StackOverflow.
air jordan 2 uk http://sandysrow.org.uk/src/airjordanuk/index.asp?id=48

nike air max
nike air max

Anyone created several respectable variables there. We searched on the net for any problem and found many people undoubtedly go along with with your web site.
nike air max http://www.smartfusionlive.net/

canada goose outlet
canada goose outlet

Yep, FileZilla’s advancement team isn’t going to earn high signifies by us regarding covering up. htaccess documents automatically AS WELL AS stashing the choice to watch the item within a randomly selection (should possibly be within “View”)…
canada goose outlet http://www.raymore.ca/aboutus.html

wpDiscuz