Sirbi läbimüük suurenes skandaalinädalal ligi kaks korda

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Foto: Arvo Tarmula
Foto: Arvo Tarmula
Foto: Arvo Tarmula

Kultuurilehe Sirp müük suurenes nädalalehe juhtimiskriisi aegsel nädalal ligi kaks korda ja ületas 2460 eksemplari piiri.

15. novembril läks müüki 1005 eksemplari, millest müüdi 829 ja tagastus oli 176. 22. novembril läks müüki 2565 Sirpi, millest müüdi 2461 ja trükikoda tagastas 104 ajaleheeksemplari, teatas sihtasutus Kultuurileht vastuseks BNSi küsimusele.

29. novembri esialgsetel andmetel läks müüki 2000 Sirpi, millest müüdi 1190 ja tagasi saadeti 810 eksemplari.

Haapsalu sai 22. novembril Sirpi kaks korda rohkem kui tavaliselt, kõik lehed müüdi läbi.

Kaur Kender alustas Sirbi peatoimetaja kohusetäitjana tööd 14. novembril ja ta pidi sellel kohal olema kuni kultuurilele uue peatoimetaja leidmiseni. Kender tõi endaga toimetusse kaasa kolm uut töötajat ning töösuhe lõpetati nelja Sirbi ajakirjanikuga, kelleks olid Doris Kareva, Marek Strandberg, Tarmo Teder ja Veronika Valk. Oma lahkumisest teatas ka Valle-Sten Maiste.

Eesti loomeliidud avaldasid Sirbis toime pandud ootamatute struktuurimuudatuste üle nördimust ja erilist meelepaha tekitas loomeliitudes nende toimepanemise viis. Kirjanike liidu esimees Karl-Martin Sinijärv tegi 20. novembril kultuuriministeeriumis Langi, Klaasi ja Väljatagaga peetud kohtumisel Langile ettepaneku usalduse kaotuse tõttu tagasi astuda.

Päev hiljem esitasid 40 riigikogu liiget Langile umbusaldusavalduse, mis kukkus läbi, sest selle poolt hääletas 38 riigikogu liiget. Sellele vaatamata teatas Lang oma tagasiastumisest.

Detsembri keskel valiti Sirbi uueks peatoimetajaks teatriteadlane Ott Karulin.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments