Wiedemanni keeleauhinna laureaadid saavad Väikese viigi äärde nimelised pingid

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Neljapäeval kell 13 avatakse Haapsalu linnavalitsuse, haridus- ja teadusministeeriumi, emakeele seltsi ja eesti keele sihtasutuse koostöös Haapsalus Väikese viigi ääres 15 nimelist pinki Wiedemanni keeleauhinna laureaatidele, teatas linnavalitsuse pressiesindaja Tõnu Parbus.

Haapsalu linnapea Urmas Suklese sõnul on Wiedemanni keeleauhinna laureaatide pinkide paigaldamine Väikese viigi äärde tunnustus Haapsalule kui kultuurilinnale.

“Eelmisel aastal linna poolt algatatud pingiprojekt on väga hästi käima läinud ning tänaseks on valgeid pühendusega pinke linnas üle viiekümne,” ütles Sukles.

Laureaatide nimel kõneleb avamisel Mati Hint. Wiedemanni laureaatide pinkide paigaldamist jätkatakse järgnevatel aastatel.

2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Kõik kaunis
9 aastat tagasi

Huvitav palju neid nimelise pinke veel mahub siia linna 🙂

Kõik Ilus
9 aastat tagasi

Aga tehke ikka enne Väikese Viigi ümbrus korda, kui pinke panema hakate. Sadama tänava poolne äär on ikka väga räämas. Ega seal keegi korista, ei niida, kaldakindlustus ka kokku vajunud, kõnniteest rääkimata – auk augu kõrval. Siiski suve lõpus on linn saanud mõned augud kruusaga täita(???), aga kõikide jaoks on vast materjalist puudu tulnud. Aastaid on räägitud Väikese Viigi äärsest korrastamisest ja korras hoidmisest, aga paraku on jutt jutuks ka jäänud…