Politsei käivitas liiklusliini

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

1. juunil käivitus üleriigiliselt politsei Liiklusliin number 14 900, kuhu oodatakse tähelepanelike liiklejate teateid kergematest liiklusrikkumistest.

Liiklusliinile oodatakse eeskätt teateid selliste rikkumiste kohta, mis on seotud liiklusõnnetuseni viia võivate olukordadega ja millest politsei hädaabinumbrile 110 teatamist võiks  pidada ebaotstarbekaks. Näiteks teated selle kohta kui märgatakse ristmiku ületamist punase fooritulega, jalakäija ohustamist vöötrajal, suunatuleta reavahetust, turvavarustuseta last autos, üle pidevjoone möödasõitu ning piirkiirusega liikujast möödasõitu.

Liiklusliinile helistamine on teataja jaoks mugav, kuna tegu fikseeritakse telefonitsi ja teatajal ei tule osaleda menetlustoimingutes.

Liiklusliinile tulnud teate põhjal võetakse liikluseeskirju rikkunud auto valdajaga telefonitsi ühendust ja talle antakse teada, et tema poolt toime pandud rikkumist on märgatud. Seejärel kantakse vastavate seostega teade ka politsei andmebaasi. Eriti ohtlike rikkumiste tõkestamiseks suunab Liiklusliin aga teele lähima politseipatrulli.

Lõuna prefekt Tarmo Kohv ütles, et Liiklusliini puhul saab rääkida rikkuja mõjutamisest läbi manitseva kontakti. „Karistus ei ole ju kunagi eesmärk omaette, pigem vähendab selline mõjutamine rikkuja anonüümsust ning annab teadmise, et liikluses on lisaks politseile ka teisi rikkumiste märkajaid.

Sageli on rikkumise toime pannud sõidukid kas rikkuja vanemate või sõprade-sugulaste valduses ja nendepoolne tagasiside võib rikkujale sageli valusam olla, kui politseipoolne mõnekümne-eurone trahv, mis reeglina vaid rikkuja teada jääb,“ põhjendas Lõuna prefekt.

Üleriigiline Liiklusliini projekt on esialgu käigus juunist septembri lõpuni, misjärel otsustatakse saadud kogemuse pinnalt, kas ja kuidas liiklejad selle omaks võtavad. Liiklusliinile oodatakse teateid iga päev kell 7-19. Liin ei tegele anonüümsete teadetega välistamaks ohtu valekaebusteks.

 

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments