Muhu väina regatil selgitati paremusjärjestus viimase etapita

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Haapsalu jahtklubi jahtidest lõpetas Muhu väina regati parima, 5. kohaga jaht Matilda3 Koit Pautsiga roolis. Foto Aron Urb / Eesti Jahtklubide Liit

Eesti vanimal järjepidevalt toimunud avamerepurjetamise võistlus Muhu väina regatt on selleks aastaks lõppenud. Haapsalu jahtklubi jahte osales tänavu regatil viis, kuid ükski neist kokkuvõttes pjedestaalile ei jõudnud.

Täna pidi peetama Pärnu lahel viimane võistlussõit, kuid vaikse ilma tõttu otsustasid kohtunikud selle ära jätta. Nii selgus regati paremusjärjestus kuue etapi põhjal.

Läänlastest sai parima tulemuse ORC II klassis võistelnud Matilda3 Koit Pautsiga roolis, kes kuue etapi kokkuvõttes sai üheksa võistleja seas viienda koha.

LYS III klassis, kus 24 jahti seas võistles kaks Haapsalu jahtklubi jahti, lõpetas regati Black Bird (Tarmo Polli) kuuenda ja Elefants (Agur Kruusing) üheksanda kohaga.

LYS I klassis võistlev Haapsalu jahtklubi jaht Chantal (Ingvar Lao) oli kuue etapi kokkuvõttes 24 jahi seas 11. kohal ja LYS II klassis Ragamuffin (Sander Saarik) 26 jahi seas 22. kohal.

Muhu väina regatist võttis tänavu osa 108 alust. Regatile anti start 8. juulil Tallinnas, mil Tallinna lahel sõideti Tallinna lühirada. Seejärel suundusid jahid Kakumäele ja sealt Kärdlasse, kus sõideti ka Kärdla ring. Neljapäeval jätkus regatt pikima etapiga Kärdlast Kihnu, kust reede õhtuks jõuti Pärnusse.