HÕFF otsib halvimat õudusfilmi

Lääne Elu

info@le.ee

Aasta halvim õudusfilm pälvib auhinna Nüri Kirves. Foto: HÕFF
Aasta halvim õudusfilm pälvib auhinna Nüri Kirves. Foto: HÕFF

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival kuulutab välja eelmise aasta halvima õudusfilmi rahvahääletuse.

Esmakordselt toimuval konkursil osalevad 2023. aastal Eesti kinolevis linastunud õudusfilmid, millest eksperdid on välja valinud kuus halvimat.

Hääletusel saavad osaleda kõik õudusfilmide fännid ja hääletajate vahel loositakse välja auhindu. Aasta halvim õudusfilm pälvib auhinna Nüri Kirves.

HÕFFi juhi Helmut Jänese sõnul on konkursi eesmärk juhtida tähelepanu sellele, kui palju jõuab Eesti kinoekraanidele õudusfilme, mille kvaliteet on allpool arvestust.

Aasta halvima õudusfilmi tiitlile kandideerivad:

„Kallis David” (USA), rež John McPhail

Pärast internetitrollidele vastamist hakkab koomiksikunstnik Adamil esinema unehalvatust ja tühi kiiktool ta korteri nurgas hakkab liikuma. Adam säutsub Twitteris üha pahaendelisemaks muutuvatest juhtumitest ja usub, et teda kummitab Davidi-nimelise poisi vaim. Ülemus julgustab teda „Kalli Davidi” lugu jätkama, kuid Adamil on aina raskem eristada netis ja päriselus toimuvat. (Kinolevitutvustusest)

„Karupoeg Puhh: veri ja mesi” (Suurbritannia), rež Rhys Frake-Waterfield

Suureks sirgunud Christopher naaseb koos pruudiga Saja Aakri metsa, soovides tutvustada oma lapsepõlve sõpru. Peatselt aga mõistavad nad, et miskit on väga valesti, kuid Christopher ei soovi lahkuda enne sõprade leidmist. (Kinolevitutvustusest)

„Minevikuviirastused” (Bulgaaria-USA), rež Renny Harlin

Kui USA sõdur naaseb Afganistani sõjast, saab varsti selgeks, et midagi deemonlikku on temaga kaasa tulnud. (Kinolevitutvustusest)

„Nunn II” (USA), rež Michael Chaves

1956. aasta Prantsusmaa. Preester mõrvatakse. Kurjus levib. See ülemaailmse kassahiti järjelugu räägib õde Irene’ist, kes seisab taaskord silmitsi deemon-nunn Valakiga. (Kinolevitutvustusest)

„Päästa meid” (USA-Eesti), rež-d Cru Ennis ja Lee Roy Kunz

Vatikan saadab kaks preestrit kaugesse kloostrisse, kus üks nunn väidab end olevat pühast vaimust viljastunud. Kristlike detektiivide missiooni põhjuseks on iidne ettekuulutus, mille kohaselt peaks neitsil sündima kaksikud poisid, kellest üks on uus Messias, teine aga… Anti-Kristus! (Kinolevitutvustusest)

„Vaimude väljaajaja: usklik” (USA), rež David Gordon Green

Angela ja tema sõbranna Katherine lähevad pärast kooli metsa ja kaovad jäljetult. Kui tüdrukud kolm päeva hiljem naasevad, ei mäleta nad midagi nendega juhtunust. Käivitub sündmusteahel, mis sunnib Angela isa Victorit seisma silmitsi ülima kurjusega. Meeleheitel mees otsib üles ainsa inimese, kes on kunagi varem midagi sellist näinud. 50 aasta eest ekraanile jõudnud „Vaimude väljaajaja” uus peatükk. (Kinolevitutvustusest)

Hääletajad võivad välja pakkuda ka filmi, mida ekspertide nimekirjas ei ole. Kokku esilinastus mullu Eestis kinolevis 27 õudusfilmi.

Aasta halvima õudusfilmi kandidaadid valisid välja Henryk Novod, Ragnar Ra Novod, Kaspar Viilup, Tristan Priimägi, Ralf Sauter, Richard-Erik Järvi, Rasmus Rammo, Raiko Puust ja Helmut Jänes.

Hääletus kestab 21. aprillini ja laureaat kuulutatakse välja Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil.

Hääletada saab siin.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toimub 26.–28. aprillini. Festivali avab Sander Marani filmi „Mootorsaed laulsid” esilinastus. Avatseremoonia ja -filmi piletid ning festivali passid on juba müügil. Kogu kava kuulutatakse välja ja piletimüük läheb lahti 8. aprillil.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Väike lugeja
12 päeva tagasi

Halvim film on ikka reaalsus, milles elame 🙁
Lihtsalt ei tea, millal see tragikomöödia lõppeb…..

Haapsalust
13 päeva tagasi

Need filmid on KÕIK väga halvad. Milleks sellist jama inimestele pakutakse?