Moonika Siimets näitab Haapsalus naljakat märulit

Lääne Elu

info@le.ee

„Suur sekeldus väikeses Hiinalinnas”. Foto: kollaaž
„Suur sekeldus väikeses Hiinalinnas”. Foto: kollaaž

Mitte ainult Quentin Tarantino ei fänni seda fantaasiarohket märulikomöödiat – seda teeb ka Moonika Siimets.

„Idamaised võitlus- ja võlukunstid, armastuse nimel eluga riskimine segatud ameerikaliku üle võlli huumori ning ladusa loojutustamisega, noored Kurt Russell ja Kim Cattrall – sellest piisas, et mind, mu vanemaid ja ka näiteks meie pere suurt sõpra, teadmamehest Vigala Sassi korduvalt selle lummusesse köita ning arutleda tõsiselt energiate liigutamise ja paranormaalsete nähtuste üle.”

Nii kõneleb „Seltsimees lapse” režissöör Moonika Siimets John Carpenteri filmist „Suur sekeldus väikeses Hiinalinnas”, mille ta on valinud näitamiseks HÕFFi filmiklubi järjekordsel üritusel.

Neljapäeval, 29. veebruaril kell 18 Haapsalu kultuurikeskuses toimuval seansil räägib ta pikemalt, kuidas see kummaline film on teda mõjutanud ja kus ta seda 1980ndate lõpus, veel lapsena, esimest korda nägi, aga ka sellest, mis ta praegu teeb ja milliseid filme vabal ajal vaatab.

1986. aastal valminud „Suur sekeldus väikeses Hiinalinnas” on kultusfilm, milles San Francisco veokijuht Jack Burton kistakse koos oma sõbraga Hiinalinna hea ja kurja müstilisse võitlusesse – ta peab nurjama õela maagi sepitsused.

Filmi autor John Carpenter („Halloween”, „Võõrkeha”) on nimetanud seda üheks oma paremaks tööks.

Kord kuus Haapsalus koos käiva HÕFFi filmiklubi eesmärk on žanrifilmi kui kunsti populariseerimine.

Ekraanile jõuavad filmid, mille on välja valinud Eesti filmitegijad. Klubi külalisteks on olnud Jaan Toomik, Jaak Kilmi, Rasmus Merivoo, Janno Jürgens, Õ-fraktsioon, Sander Maran ja Oskar Lehemaa.

Klubiga ühinemine on tasuta – selleks on vaja täita ankeet, mille leiab ürituselt või Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali koduleheküljelt.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments