Transpordiamet hoiatab: õhtul algav tihe lumesadu ja tugevnev tuul muudavad teeolud väga keeruliseks

Lääne Elu

info@le.ee

Ilmateenistuse lubatud tuisk võib muuta teeolud kehvaks, mistõttu autojuhid peavad olema ettevaatlikud. Urmas Lauri
Ilmateenistuse lubatud tuisk võib muuta teeolud kehvaks, mistõttu autojuhid peavad olema ettevaatlikud. Urmas Lauri

Saartele jõuab alates täna pärastlõunast tihedam lumesadu, mis laieneb aegamisi mandrile. Kirdesse pöörduv tuul hakkab tugevnema ning tuisku on oodata eeskätt saartel ja rannikualadel. Teeolud muutuvad täna öösel ja homme hommikul väga keeruliseks.

Tihedamad sajupilved liiguvad öösel üle Lõuna-Eesti põhjapoole ning hommikuks tugevneb tuul ka sisemaal, mistõttu tuisku on laialdasemalt. Lund on oodata Lõuna-Eestis kuni 15 cm ja mujal Eestis 4–10 cm. Temperatuurid jäävad miinuspoolele.

Täna öösel ja homme hommikusel tipptunnil on teeolud üle-Eesti väga keerulised. Sajus ja tuisus muutuvad teed väga libedaks ja nähtavus halvaks.

Transpordiamet palub varuda homme hommikul sõitudeks oluliselt rohkem aega kui tavapäraselt. Saju aladel tuleb vähendada oluliselt lubatud sõidukiirust, hoida tavapärasest suuremat pikivahet ning arvestada pidurdusmaa olulise pikenemisega.

Tallinna ringteel ning Tallinna sissesõiduteedel on homme hommikusel tipptunnil sõltuvalt rasketest teeoludest tõenäolised ka suuremad ummikud. Homse päeva jooksul sadu taandub alates läänest ida poole ning teeolud paranevad.

Palume liiklejatel arvestada, et suurim lubatud sõidukiirus ei ole kohustus ega sobilik liiklemiseks tuisu, tiheda lumesaju ja libedaga.

Lisainfot teeolude kohta tasub enne teele asumist vaadata portaalist www.tarktee.ee

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments