Peapiiskop tahab jätta vaimulikud abielu registreerimisest kõrvale

Andra Kirna

andra@le.ee

EELK peapiiskop Urmas Viilma tuli Lääne praostkonna sinodil välja mõttega, et perekonnaseadu- se muutumisel võiksid vaimulikud abielude registreerimisest loobuda. Foto: Andra Kirna

EELK peapiiskop Urmas Viilma tuli Lääne praostkonna sinodil välja mõttega, et perekonnaseaduse muutumisel võiksid vaimulikud abielude registreerimisest loobuda. Foto: Andra Kirna

EELK Lääne praostkonna sinodil ütles peapiiskop Urmas Viilma, et abieluvõrdsuse kehtestamisel peaks vaimulikud loobuma neile antud õigusest abielu registreerida.

Justiitsministeeriumi juures eksami sooritanud vaimulikel on õigus registreerida abielu, mille nad laulatavad. „Vaimulikud, sõlmides perekonnaseisuametnikena abielusid, teevad seda riigi nimel,“ ütles Viilma.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

27 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Vanaisa
10 tundi tagasi

Väga õige hr.piiskopi poolt – abielu on mehe ja naise kooselu mõiste,mitte mingi koerapulm…Aga ma ei kahtle,et mõni toimetaja selle kommi kustutab, sest peame mõne arvates niii tolerantsed ja sallivad olema.

eksole jah
1 päev tagasi

Mina olen ka täiesti nõus, et vaimulikud tuleks jätta abielu registreerimisest kõrvale. Üldse ma arvan, et vaimulik ei olegi mingi päris amet ja selliseid päevavargaid tegelikult vaja ei ole. Psühholoogid ja psühhiaatrid on ilmas olemas.
Niisamuti on traditisooniline abielu üks mõtetuvõitu asi.
Abielude haldamine tuleb anda puhtalt äriregistri hallata. Abiellugu siis kes kellega tahab. Ainuke ratsionaalne põhjus abiellumiseks on maksusoodustused, kõik see ülejäänud jutt on lihtsalt imalavõitu iba.

Ehh totu
20 tundi tagasi
Reply to  eksole jah

milline maksusoodustus? Aa jah see algul näiline, aga lahutus? Suur enamus lahutab mingil ajahetkel. Minuarust pole ametlikku abielu üldse vaja. Milleks? Inimene tahab teisega koos olla, siis nad nii ongi

kes
1 päev tagasi

see ikka tahab kukki paaritada

Haanjamiis
1 päev tagasi

Ainuke võimalus seista vastu jätistele.

Tom naabermajast.
2 päeva tagasi

Kus on sõnavabadus???

Lugeja
2 päeva tagasi

Loomulikult võivad. Keegi ei saa seda kohustada, sest vaimulikul puudub riigiga töösuhe. Seejärel on igal usklikul paaril võimalus kas piirduda ainult laulatuse kui usukombe täitmisega, või astuda perekonnaseisu ameti kaudu ka juriidilisse abiellu.

Lääne Elu
2 päeva tagasi

Tsensuur toimib täiega, kommentaare kustutatakse hoolega.

moraal
2 päeva tagasi

riigikogus istub praegu nii mõnigi , kes vene aega kiitis ja moskva ees kummardas…Et las nad istuvad edasi aga sportlasi ja muusikuid mõistame hukka? kas see on normaalne?

Ehh mis
2 päeva tagasi
Reply to  moraal

Peaks kiitma hoopis?

Eks
2 päeva tagasi

Pealkirjast lähtuvalt: ega ta ei taha, vaid pigem on sunnitud, kui ei taha oma südametunnistuse ja Piibli õpetusega vastuollu minna.
Sa ei saa ju õnnistada seda, mis sinu jaoks on täiesti vale.

Tom naabermajast.
2 päeva tagasi
Reply to  Eks

Poiss,sa pead,see on elu.

just
1 päev tagasi
Reply to  Eks

ja oma veendumusi ei saa kuidagi muuta ka, eksole? Inimene ja isiksus ei peagi ju arenema, vaja on ustavat valijat.

Härra Õ
3 päeva tagasi

Kui inimene tunneb oma sookaaslase vastu armastust, peaks olema see “jumala” tahe ning vaimulikud peaksid saama nad ka laulatada. Ning vaimulikud peaksid saama ka ise samasoolisega abielluda ning lapsi saada. Inimene ei saa sellele asjale kätt ette panna.

Hellat
3 päeva tagasi
Reply to  Härra Õ

Täielik ajugeenius!

Misasja
3 päeva tagasi
Reply to  Härra Õ

see ei ole jumala tahe, kõike ei saa jumala kaela ajada. Mõelge ka natukene. Jumal lõi mehe ja naise ja saagu teid palju oli soovitus, aga mitte, et pange lõbu pärast keda tahate. Peaks ikka seda raamatut natukene hoolikamalt lugema, enne, kui jumala sõna kirjutate!

Nimi (vabatahtlik)
2 päeva tagasi
Reply to  Misasja

Loe Vana Testament läbi ja tule siis seletama.

seda
1 päev tagasi

muinasjuttu loe õhtul oma kitsele

just
1 päev tagasi
Reply to  Misasja

ja selle jumala mõtlesid välja inimesed ja raamatu panid kirja ka inimesed. Ja täiesti arusaamatu probleemiga tegeletakse järjekordselt.

Interes..
20 tundi tagasi
Reply to  just

Millised inimesed?

Valter
23 tundi tagasi
Reply to  Misasja

Hussr olevat samuti usuteduskonna lõpetanud!!