Täna on maamaksu tasumise tähtaeg

Lääne Elu

info@le.ee

Kaks põllundust Alakülas. Ühel pool külavaheteed saab põldu tavapärasel viisil harida, taamal on aga väli, mida ei saa kasutada isegi heina- või karjamaana. Päikesepõllunduseks on see paarikümne hektari suurune kinnistu aga sobilik. Foto: Urmas Lauri
Maamaksu tuleb tasuda neil, kellel on maad üle hektari, vabastatud on kodualuse maa omanikud. Foto: Urmas Lauri

Täna tuleb tasuda kuni 64-eurone maamaks, eile olid selleks ettemaksukontol vahendid olemas juba 84% inimestest.

Kokku tuleb maamaks tasuda 328 572 juriidilisel ja füüsilisel isikul kogusummas 59 miljonit eurot, mis laekub täies ulatuses kohaliku omavalitsuse eelarvesse. Oma maamaksu arvet saab vaadata e-MTAst.

Kui inimene jättis tuludeklaratsiooni täites osa tagastatavast summast maamaksu kohustuse katteks ettemaksukontole, siis arvestatakse maamaks sealt automaatselt.

Maksukohustuse automaatseks täitmiseks olid eilse seisuga vajalikud vahendid ettemaksukontol olemas 84% inimestest.

Maamaksust, mis ületab 64 eurot, tuleb tasuda 31. märtsiks vähemalt pool, kuid mitte vähem kui 64 eurot. Ülejäänud osa maamaksust on võimalik tasuda kuni 2. oktoobrini.

Eraisikutel, kellel on raskusi maamaksu tähtaegse tasumisega, soovitab MTA tekkinud kohustuse e-MTAs ajatada. Taotluse esitamiseks tuleb e-MTAsse sisse logida ning valida menüüst Arvestus, seejärel Ajatamine ja Lisan uue taotluse. Täpsemad juhised ajatamise kohta.

Maa maksustamise ja maksuvabastuste rakendamisega seotud küsimustega tuleb pöörduda maa asukohajärgse omavalitsuse poole.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
4 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Maaomanik
1 aasta tagasi

Tegelikult on see maamaks ju ettemaks, seda tahetakse järgmise aasta eest. Kui mina maksmisega paar päeva hilinen, siis mul on kohe intress kaelas aga kui vahetasin elukohta poole aasta pealt nii et pole vaja enam maamaksu maksta (põhielukoha juures maa ju tasuta!), siis seda eelnevat poolt ettemaksu pole keegi mulle tagasi pakkunud. Peaks vist ka kõvad intressid peale panema.

Jaan Tasuja
1 aasta tagasi

kas haapsalu majaomanikud ka peavad maksma!!!

krõmpsluu
1 aasta tagasi

Kui see asi ikka paikka peab,et vanajumal lõi maa miks ma siis seda maksu riigile pean maksma? Valitsus tehku omale ise maa ja müügu või rentigu seda nii kallilt kui just tahavad.

Mati Jop
1 aasta tagasi
Reply to  krõmpsluu

Ostke mult auto. Seejärel hakkate mulle maksma igal aastal automaksu.