Transpordiamet: Riigiteedel üle Eesti on sõidetavus tagatud

Lääne Elu

info@le.ee

Ilmateenistuse lubatud tuisk võib muuta teeolud kehvaks, mistõttu autojuhid peavad olema ettevaatlikud. Urmas Lauri
Teehooldajad on põhimaanteed puhtaks saanud. Urmas Lauri

Riigiteedel üle Eesti on tormijärgselt sõidetavus tagatud ning Transpordiamet lõpetab rasketest ilmaoludest tingitud tavapärasest erineva hoolderežiimi.

“Transpordiameti hinnangul on meie teehooldepartnerite operatiivsus tormi ajal olnud heal tasemel ning keerulisi olusid arvestades on töö tulemus hea,” ütles Transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu osakonna juhataja Andres Piibeleht. “Täna õhtuse seisuga on kõik riigiteed läbitavad, lähipäevil seisab ees järelkoristus – lume äravedu kitsamatest kohtadest, vallide madalamaks tegemine, liikluskorraldusvahendite ja bussipeatuste puhastamine.”

Piibeleht nentis, et torm sai küll selleks korraks läbi, kuid lumesadu ja libedust on oodata ka lähipäevil. “Prognoosi kohaselt saabub juba kolmapäeval Lääne-Eestisse ja saartele uus lumesadu.”

Sõidutingimused on kogu Eestis jätkuvalt talvised ning sihtkohta jõudmiseks tasub varuda tavapärasest rohkem aega, valida turvaline sõidukiirus, hoiduda ohtlikest manöövritest ning arvestada kaasliiklejatega.

Transpordiamet kehtestas esmaspäeval kell 6.00 kõigil riigiteedel rasketest ilmaoludest tingitud tavapärasest erineva hoolderežiimi. Öösel alanud ning päeval jätkunud lumesaju tõttu oli osa riigiteid muutunud läbimatuteks või väga raskesti läbitavateks.

Transpordiamet ootab liiklejatelt infot teeolude kohta telefonil 1247. Lisainfot teeolude ja liikluspiirangute kohta tasub enne teele asumist vaadata portaalist http://tarktee.ee.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments